שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

השבתת שדה התעופה בגלל רחפן עלתה לאיזיג'ט כמעט 20 מיליון דולר

ההפרעה בת 36 השעות בנמה"ת גטוויק שבלונדון השפיעה על 82 אלף מנוסעיה של חברת התעופה הבריטית וגרמה לביטולן של יותר מ-400 מטיסותיה, וזאת בתקופה העמוסה שלקראת חג המולד

שירות כלכליסט 15:5022.01.19

חדירת הרחפן למרחב האווירי של השדה התעופה גטוויק שבלונדון בדצמבר האחרון, גרמה לאיזיג'ט לרשום הפסד של 19.3 מיליון דולר ברבעון האחרון, כך עולה מהדו"ח הכספי של חברת התעופה.

 

 

איזיג'ט היא חברת התעופה הפעילה ביותר בשדה התעופה השני בגודלו בבריטניה, מסרה שההפרעה בת 36 השעות השפיעה על 82 אלף מנוסעיה וגרמה לביטולן של יותר מ-400 טיסות בתקופה העמוסה שלקראת חג המולד.

 

הדבר גרם לאובדן של 6.5 מיליון דולר מהכנסותיה ועוד 13 מיליון דולר שנאלצה לשלם כסיוע וכפיצויים לנוסעים. מלבד תקרית הרחפנים חברת התעופה הציגה דו"ח רבעוני חיובי, ודיווחה שההזמנות עד כה ב-2019 נראות מעודדות למרות אי הוודאות סביב הברקזיט, וזאת לעומת ריאנאייר, שפרסמה אזהרת רווח בשבוע שעבר.

 

למרות ההפרעות דיווחה החברה שהיא צפויה לעמוד בתחזיות השנתיות שלה. בתוך כך, הכנסותיה עלו ב-13.7% ל-1.7 מיליארד דולר, לאחר שמספר נוסעיה עלה ב-15.1% ל-21.6 מיליון. "אנחנו מרגישים שהסביבה העסקית שלנו חזקה ויציבה, ואנחנו מצליחים בה" כך אמר מנכ"ל איזיג'ט, יוהאן לונדגרן.

 

חדירת הרחפנים לשדה התעופה העמוס הייתה ההפרעה המשמעותית ביותר שנגרמה ע"י כלי טיס בלתי מאוישים לשדה תעופה מרכזי. פעילות הרחפנים גרמה לביטולן והסטתן של כ-1,000 טיסות, השפיע על 140 אלף נוסעים במשך שלושה ימים ועלתה לחברות התעופה 64.5 מיליון דולר, כך מעריך עיתון האינדיפנדנט.

 

לפי הדיווחים, בגטוויק מתכננים כעת נוהל שאמור לנסות לשפר את התגובה למקרים דומים בעתיד.

 

מספר שבועות לאחר סגירתו של גטוויק, נצפה רחפן ליד שדה התעופה הית'רו בלונדון, שגרם לעצירת ההמראות והנחיתות למשך שעה. שני שדות התעופה מתחרים זה בזה על אישור להקמת מסלול המראה נוסף כבר מספר שנים.

 

למרות שאיזיג'ט טוענת שהיא מוכנה לברקזיט ולהשלכותיו, רשות התחבורה האווירית הבין לאומית אמרה אתמול שעד חמישה מיליון כרטיסי טיסה בין אירופה לבריטניה עלולים להיות מבוטלים במקרה של ברקזיט לא הסכם.

 

נמל התעופה גטוויק לונדון נמל התעופה גטוויק לונדון צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x