$
מט"ח וסחורות

גולדמן זאקס: הפאונד יתחזק מול כל המטבעות המתחרים בשנת 2019

ראשת הממשלה מיי תציג היום את תוכנית הברקזיט החלופית שלה - הפאונד נסחר בירידה קלה של 0.2% ל-1.284 דולר; בשוק המקומי: הדולר עולה ב-0.1% ל-3.69 שקלים

שירות כלכליסט 12:4421.01.19

בגולדמן זאקס מעריכים כי הפאונד הבריטי יתחזק השנה מול המטבעות המובילים בעולם, זאת לאחר שהאיום של ברקזיט ללא הסכם הופחת. לקראת פרסום תוכנית הברקזיט החלופית של ראשת הממשלה תרזה מיי (לאחר שההסכם הקודם נדחה על ידי הפרלמנט) נסחר המטבע הבריטי בירידה קלה של 0.2% ל-1.284 דולר, היורו עולה ב-0.2% ל-1.138 דולר.

 

בשוק המקומי נסחר הדולר בעלייה של 0.1% ל-3.69 שקלים, היורו נסחר ביציבות, בסביבת 4.20 שקלים.  

 

בפסגת שוק המטבעות

המטבע הבריטי התחזק במשך חמישה שבועות רצופים. במקביל, התבוסה של ראש הממשלה תרזה מיי בשבוע שעבר בפרלמנט נתפסת כמגדילה את הסבירות לקיום משאל עם שני שעשוי להשאיר את בריטניה בסופו של דבר באיחוד האירופי.

 

"אנו קוראים את ההתפתחויות בשבוע האחרון כמצביעים על ברקזיט מאוחר ורך יותר או אפילו על האפשרות שהברקזיט כלל לא יצא לפועל", הסביר זאק פאנדל, אסטרטג בחטיבת השווקים המתעוררים בגולדמן זאקס. "אנו חושבים שהפאונד יפגין השנה את הביצועים הטובים ביותר מקרב 10 המטבעות המובילים, ה-10-G", הוסיף.

 

במקביל, לפי סקר שערכו בסוכנות בלומברג, הפאונד יתייקר ביותר מ-5% עד סוף השנה הנוכחית לרמה של 1.36 דולר. התחזקות כזו תהפוך אותו למטבע השלישי עם הביצועים הטובים ביותר.

 

היום (ב') צפויה מיי להגיש לפרלמנט תכנית חלופית לברקזיט, זאת לאחר שהשיחות שלה עם שאר המפלגות לא הניבו תוצאות. בשיחה שקיימה אמש עם הקבינט שלה הוחלט לנסות ולפתור את סוגיית הגבול האירי בניסיון לשכנע את המורדים מהמפלגה שלה, השמרנית לאשר הסכם חדש. "יש הרבה אי ודאות, אבל אנחנו חושבים שיש הרבה גורמים שיובילו להתחזקות הפאונד", סיכם פנדל מגולדמן זאקס.

 

 

ראשת הממשלה מיי ראשת הממשלה מיי צילום:AFP

בטל שלח
    לכל התגובות
    x