$
בורסת ת"א

יוסי אבו יו"ר תמר פטרוליום פורש; המחליף - רן אפרתי מנכ"ל רמי לוי תקשורת

אבו, המשמש גם מנכ"ל דלק קידוחים, הוביל את דירקטוריון תמר פטרוליום מאז הקמתה לפני כשנה וחצי. אפרתי מונה רק בשבוע שעבר לתפקיד יו"ר דירטוריון קופיקס שבשליטת רמי לוי

מיקי גרינפלד 10:0920.01.19

החלפת הנהגה בתמר פטרוליום: יו"ר החברה יוסי אבו פורש מתפקידו, לאחר שכיהן בו מאז הקמת החברה לפני שנה וחצה. אבו מכהן בשבע השנים האחרונות כמנכ"ל דלק קידוחים של קבוצת דלק, השותפה במאגרי תמר ולווייתן.

 

את ההחלטה לפרוש מהתפקיד בתמר פטרוליום נימק אבו ברצון "להמשיך להשקיע את זמני בניהול האתגרים וההזדמנויות הרבות העומדות לפתחה של דלקקידוחים".  

יחליף את אבו בתפקיד רן אפרתי, דירקטור בחברה המכהן במקביל כמנכ"ל רשת רמי לוי תקשורת - לצד תפקידו כאחראי קשרי משקיעים בחברה האם רמי לוי (בשני התפקידים הוא מכהן מאז 2017, לאחר ששימש 10 שנים כיועץ המשפטי של הרשת).

 

רק בשבוע שעבר מונה אפרתי לתפקיד יו"ר דירקטוריון קופיקס, רשת בתי הקפה והסופרמרקטים שנרכשה על ידי רמי לוי בשנה שעברה. אבו הפורש הודיע כי ימשיך לכהן בשבועות הבאים כחבר דירקטוריון לצורך חפיפה עד לפרישתו המלאה מתמר פטרוליום.

 

מה דעתך על מניית תמר פטרוליום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

תמר פטרוליום הוקמה לטובת העברת מניות קבוצת דלק במאגר תמר לידי גורמים בשוק, לצורך עמידה בתנאי מתווה הגז. היא פועלת כחברת נפט וגז ללא גרעין שליטה, לאחר שרכשה במהלך חודש יולי 2017 נתח של 9.25% מהזכויות במאגר תמר מידי דלק קידוחים. בחודש מרץ 2018 רכשה תמר פטרוליום נתח נוסף מהאחזקות במאגר מנובל אנרג'י, וכיום היא בעלת הזכויות השלישית בגודלה במאגר תמר, ומחזיקה 16.75% מהמאגר.

 

נכון להיום, מנורה מבטחים היא בעלת המניות הגדולה בתמר פטרוליום, עם נתח של 13.9%, ודלק קידוחים מחזיקה ב-13.4% מהמניות.

 

מאז הנפקתה של תמר פטרוליום ביולי 2017 איבדה המניה 19% מערכה, כאשר בשנת 2018 נרשמה בה ירידה של 10.4%. השותפות בתמר דלק קידוחים וישראמקו רשמו בשנה שעברה עליות של 4.1% ו-4.3% בהתאמה.

 

רן אפרתי רן אפרתי צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x