שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

על קו הסיום: שפיר תצטרף לאנרג'יאן ותיכנס לת"א־35

חברת התשתיות הנפיקה 0.88% ממניותיה למוסדיים, ותיכנס למדד היוקרתי. הרכב המדדים החדש ייכנס לתוקף ב־7 בפברואר

אורי טל טנא 19:5719.01.19

יום חמישי האחרון היה המועד הקובע לעדכון הרכב המדדים שייכנס לתוקף בשלב הנעילה של יום המסחר של 7 בפברואר. בעדכון הנוכחי צפויה תחלופה רבה של מניות במדדים בתל אביב. אנרג'יאן ושפיר הנדסה ייכנסו למדד ת"א־35 וישלימו את מספר המניות בו ל־35, לאחר מחיקת המניות מזור וסודהסטרים מהמסחר.

מה דעתך על מניית שפיר הנדסה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הבורסה צפויה להתערב במשקל היחסי של מניית אנרג'יאן במדדים, באמצעות פקטור שיצמצם את המשקל של המניה בהם ל־40% מזה שהיה נקבע לפי הכללים הרגילים. הסיבה היא סחירות נמוכה יחסית של אנרג'יאן. הנהלת הבורסה צפויה להסיר בהדרגה את מגבלת המשקל מהמניה של חברת האנרגיה היוונית בחודשים הקרובים.

 

 

 

בעלי השליטה בשפיר הנדסה ביצעו הפצת מניות בדצמבר כדי להיכנס למדד, אך ההפצה הזו לא הספיקה לצורך הכניסה למדד ת"א־35. עקב כך, הנפיקה החברה ברביעי האחרון 0.88% ממניותיה למוסדיים, ובכך הבטיחה את הכניסה שלה למדד היוקרתי.

 

למדד ת"א־125 אמורות להיכנס המניות של אלוט, מנועי בית שמש, ויקטורי ורדהיל. מנגד, ייצאו ממנו שלאג, ביוטיים ואטראו שוקי הון. לחצו כאן לטבלת הביקושים וההיצעים שקרנות הסל צפויות להזרים למניות בעת כניסת הרכב המדדים החדש לתוקפו, בנעילת המסחר של ה־7 לפברואר.

 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x