$
שווקי חו"ל

מאסק ממשיך בקיצוצים: טסלה תפטר 7% מהעובדים במשרה מלאה

לאחר שבשבוע שעבר דווח שספייסX תפטר 10% מכח העבודה שלה, מדווח הוול סטריט ג'ורנל על מזכר הבנות ששלח מייסד ומנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות לעובדים המודיע על הפיטורים. המטרה - לחסוך בעלויות

שירות כלכליסט 12:3818.01.19

טסלה מקצצת את כוח האדם במשרה מלאה ב-7%, זאת כחלק מהמאמצים לחסוך בעלויות כדי שהחברה תוכל למכור את מכונית מודל 3 שלה במחיר מופחת.

 

 

 

"טסלה תיאלץ לבצע את הקיצוצים האלה תוך הגברת קצב הייצור של מודל 3 וביצוע שיפורים הנדסיים רבים בחודשים הקרובים", מסר מייסד ומנכ"ל החברה אלון מאסק במזכר ששלח לעובדים והגיע לידי הוול סטריט ג'ורנל.

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"נפח ייצור גדול יותר ושיפורים בעיצוב הייצור מהותיים לטסלה כדי להשיג את היתרונות לגודל (economies of scale) הנחוצים כדי לייצר את טווח המרחק הסטנדרטי (354 ק"מ) ואת עיצוב הפנים הסטנדרטי של מודל 3 במחיר של 35 אלף דולר ולהישאר חברה בעלת היתכנות כלכלית".

מנכ"ל טסלה אלון מאסק מנכ"ל טסלה אלון מאסק צילום: רויטרס

 

 

יצרנית המכוניות החשמליות הפתיעה כשדיווחה על רווח ברבעון השלישי, ומאסק טען כי הוא מצפה לרווח נוסף גם ברבעון הרביעי. במזכר ששלח לעובדים, כתב מאסק שלפי בדיקת התוצאות הראשוניות, הרווח ברבעון הרביעי היה נמוך מברבעון השלישי.

 

הדיווח על הפיטורים בטסלה מתפרסם כשבוע לאחר שדווח על קיצוצים בחברה נוספת של מאסק. בשבוע שעבר הודיעה חברת החלל ספייסX כי תצמצם את כוח העבודה שלה, העומד על יותר מ-6,000 עובדים ב-10%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x