שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בעקבות רווחי השיא - מנכ"ל ג'יי. פי מורגן ייקח הביתה 31 מיליון דולר

הבנק האמריקאי הרוויח 33 מיליארד דולר ב-2018 -והדירקטוריון אישר העלאה של 5% בשווי חבילת התמלוגים של ג'יימי דיימון

שירות כלכליסט 11:5518.01.19

הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן צ'ייס גרף רווחי שיא בשנה שעברה, ובעקבות זאת המנכ"ל ג'יימי דיימון עומד ליהנות מהעלאה בשכר. כך מדווח אתר CNN.

 

דירקטוריון הבנק אישר חבילת תגמולים בשווי 31 מיליון דולר לדיימון עבור 2018. החבילה מורכבת ממזומן וממניות. מדובר על עלייה של 5% מהסכום שהרוויח שנה קודם לכן, שעמד על 29.5 מיליון דולר ונחשב לאחד הגבוהים בקרב המנכ"לים של החברות הגדולות בארה"ב.

 

חבילת התגמולים של דיימון מורכבת משכר בסיס של 1.5 מיליון דולר ועוד בונוס של 29.5 מילון דולר, שכולל 5 מיליון דולר במזומן ומניות בשווי 24.5 מיליון דולר.

ג'יימי דיימון, מנכ"ל הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן צ'ייס. בעקבות השיא ברווח של הבנק - חבילת השכר שלו תפחה ב-5% ג'יימי דיימון, מנכ"ל הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן צ'ייס. בעקבות השיא ברווח של הבנק - חבילת השכר שלו תפחה ב-5% צילוםם: בלומברג

 

 

על פי המסמכים שהגיש הבנק לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), הדירקטוריון אישר את חבילת התגמולים של דיימון בהתבסס על ה"ביצועים החזקים שהפגין הבנק ב-2018". השבוע דיווח הבנק כי הרווח השנתי עמד על 32.5 מיליארד דולר - הגבוה ביותר אי פעם. ביצועי הבנק התאפשרו הודות לקיצוצי מסים והכלכלה הבריאה.

 

עם זאת, הירידות בבורסה בסוף השנה הובילה לכך שההכנסות בחטיבת המסחר באג"ח ירדו ב-16%, ותוצאות הרבעון הרביעי היו נמוכות מהתחזיות. בכל זאת, הבנק דיווח על רווח של 7.1 מיליארד דולר ברבעון, עלייה של 6.47% לעומת התקופה המקבילה ב-2017.

 

בבנק מעריכים כי הכלכלה האמריקאית תישאר חזקה על אף התנודתיות בשווקים, אם כי שיעור הצמיחה צפוי לרדת במקצת ולהשבתת הממשל צפויה להיות השפעה שלילית. "אנחנו לא חסינים מפני מה שקורה בכלכלה", אמר דיימון בשיחה עם משקיעים. "אבל מרבית הבנקים הגדולים לא יסבלו כפי שקרה במשבר הקודם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x