שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בצל ניגוד העניינים: דורון תורג'מן התפטר מתפקידו כמנכ"ל בי־קום

תורג'מן נשאר מנכ"ל אינטרנט זהב בלבד - לאור ניגוד עניינים פוטנציאלי במקרה של הסדרי חוב בשתי החברות. עמי ברלב, יו"ר בי-קום עד היום, ישמש כמנכ"ל. שלמה זוהר יחליף את ברלב כיו"ר

גולן חזני 22:1216.01.19

דורון תורג'מן התפטר מתפקידו כמנכ"ל בי־קום ונשאר בתפקיד מנכ"ל אינטרנט זהב בלבד - כך דיווחה החברה הערב (ד') לבורסה הערב. הסיבה - ניגוד עניינים פוטנציאלי במקרה של הסדרי חוב בשתי החברות. תורג'מן יוביל את הסדר החוב של אינטרנט זהב שיתחיל מחר.

 

 

במקום תורגמן, ישמש עמי ברלב כמנכ"ל בי-קום. ברלב שימש כיו"ר החברה עד היום. במקומו ישמש כיו"ר שלמה זוהר - עד לאחרונה מנכ"ל חברת הנדל"ן איי.די.או ולשעבר יו"ר בנק דיסקונט. זוהר משמש דירקטור בלתי תלוי בבי-קום. תורג'מן יוותר על שני שלישים מהשכר שקיבל כמנכ"ל ביקום ויישאר עם שכר בעלות 44 אלף שקל לחודש באינטרנט זהב. 

 

תורג'מן מונה על ידי שאול אלוביץ' למנכ"ל אינטרנט זהב ב־2011 ובמקביל כיהן גם כמנכ"ל בי־קום. בשנים הראשונות קיבל שכר כדמי ניהול שהעניק לשתי החברות, והן התחלקו בעלויות ביניהן יחד עם יורוקום הפרטית של אלוביץ'. לאורך השנים הגיע תורג'מן לשכר מצטבר ברוטו של כ־6.5 מיליון שקל. בשנתיים האחרונות השתכר כחצי מיליון דולר מדי שנה. אחת השנים הטובות של תורג'מן היתה 2015, עבורה קיבל בונוס מיוחד של חצי מיליון שקל על גיוס אג"ח מוצלח שהשלימה בי־קום.

דורון תורג'מן דורון תורג'מן צילום: עמית שעל

 

 

תורג'מן היה הדמות היחידה בהנהלה הבכירה של בי־קום, יחד עם היועץ המשפטי עמי ברלב, שלא הגיעה לחקירות וששמם לא שורבב לפרשת בזק. זו נגעה להתנהלות בכירים בבזק ובחברות־בנות ולעבירות שונות, בראשן שוחד.

 

עם הרחקתו של אלוביץ' מהקבוצה ומעבר יורוקום לפירוק, תורג'מן נשאר מנכ"ל החברות ונתמך על ידי הדירקטורים העצמאיים שלהן. הוא נתפס כמי שמוביל את החברות הרבה יותר מהדירקטוריונים הללו. אלה המליצו עליו, על ברלב ועל שלמה רודב כנציגיהם בדירקטוריון בזק. השלושה אושרו באסיפת בעלי המניות.

 

במקביל התנהלו דיונים מול הבנקים הנושים של יורוקום בשאלת מכירת השליטה בבזק. תורג'מן צידד במכירה לאחים צחי וחן נוימן, אבל נכנע לבנקים, שבתמיכה אלטשולר שחם דרשו לקים הליך מסודר והפסידו זמן יקר.

 

המקרה של תורג'מן מזכיר מאוד את זה של חיים גבריאלי, שהתפטר מניהול אי.די.בי אחזקות, החברה־האם שנקלעה להסדר, ונשאר מנכ"ל אי.די.בי פתוח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x