$
בורסת ת"א

ביהמ"ש בניו יורק חייב את אאורה בתשלום 3.37 מיליון דולר - פי 3 מהערכת החברה

התשלום נקבע כפיצוי לקבוצת המשקיעים יו טרנד - לאחר שפסק הדין הטיל אחריות על אאורה בשל החזקתה המשותפת הנוגעת למלון דירות בעיר; הריבית השנתית עד לתשלום הפיצוי הועמדה על 9%

צלי גרינברג 09:0413.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בית המשפט העליון של מדינת ניו יורק הטיל על אאורה דרישת תשלום של 3.376 מיליון דולר לקבוצת המשקיעים 'יו טרנד' בשל נזקים שנגרמו לה - פי 3 מכפי שהעריכה החברה.

 

הערכת אאורה, כפי שדיווחה לבורסה בסוף אוקטובר 2018, הייתה שפסק הדין יעמיד את הסכום הנדרש על ידה בכ-2 מיליון דולר, וכי לאחר שיבוצעו התאמות יעמוד הסכום הכולל שתידרש החברה לשלם על בין 1 ל-1.3 מיליון דולר.

 

אאורה היא חברת נדל"ן המתמקדת בהתחדשות עירונית ונסחרת בבורסת תל אביב בשווי של 371.6 מיליון שקל. התביעה שבה היא מעורבת היא חלק מסכסוך מתמשך בינה לבין קבוצת משקיעים ישראלית שהתאגדה בשנת 2009 בשותפות מוגבלת, בשם יו טרנד ניו יורק, לטובת השקעה במלון דירות בעיר.

 

הקבוצה היא אחד ממועדוני המשקיעים שאיגד סביבו נפתלי מנדלוביץ', שהתאבד ב־2012. בשנים 2009-2011 העבירה השותפות כספים כהלוואות לטובת רכישת והפעלת מלון הדירות ואאורה ויו טרנד החזיקו בו יחד עם גורם שלישי. בשנת 2012 נכנס אטרקצ'י לאאורה וירש את הנכס, כמו גם את השותפות עם יו טרנד.

 

הריבית לתשלום החוב הועמדה בגובה 9% שנתי, ובכך החברה עלולה לייצר חוב כלפי 'יו טרנד' בגובה של כ-304 אלף דולר לשנה – עד שתשלם את הכספים שנפסקו על ידי בית המשפט.

 

בפסק הדין עצמו (טרם שילוב ההתאמות הנוגעות לגובה התשלום), קבע השופט שעדותם של יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל אאורה ובעל השליטה בה; של עו"ד מיכאל קליינר, יו"ר אאורה, נשיא בית הדין של הליכוד וח"כ לשעבר; ושל יוחאי אבטן, סמנכ"ל הכספים לשעבר של החברה ולשעבר חשב במועצה להסדר הימורים בספורט, אינה מהימנה.

 

עו"ד חגי אשלגי, המייצג את השותפות בהליכים בישראל, אמר ל"כלכליסט": "בפרשה זו הוכח שוב שקיים פער גדול בין מה שמספרת אאורה לבין מה שפוסק בית המשפט בניו יורק. כשחוב זה של אאורה צובר ריבית של מעל 90,000 ₪ לחודש, מוטב שהיא תזדרז לשלמו לשותפות".

 

מאאורה סירבו להתייחס לנושא.

 

 

יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ומבעלי השליטה באאורה יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ומבעלי השליטה באאורה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x