$
שווקי חו"ל

גולדמן זאקס: אחרי אפל - סטארבקס תהיה הקורבן הבא של סין

לאחר אזהרת הרווח ששיגרה אפל על רקע מכירות חלשות בסין, מעריכים בגולדמן זאקס כי רשת בתי הקפה סטארבקס, המפעילה בסין 3,600 סניפים, תהיה הבאה בתור: "יש כמה נורות אזהרה"

שירות כלכליסט 18:0511.01.19

המניה של אפל צנחה החודש לאחר שענקית הטכנולוגיה הזהירה כי הרווח יהיה נמוך מהצפוי בשל מכירות חלשות בסין. בגולדמן זאקס מעריכים כי סטארבקס תהיה הקורבן הבא של המדינה.

 

 

 

האנליסטים בבנק, בראשותה של קארן הולטהאוס, הורידו את ההמלצה על המניה של רשת בתי הקפה מקנייה לניטראלי, בטענה ל"כמה נורות אזהרה בסין". סטארבקס מפעילה 3,600 סניפים בסין, ומעוניינת להכפיל את המספר הזה בארבע השנים הבאות.

 

 צילום: the pinsta

 

 

היום דווח כי ממשלת סין מתכננת להוריד במרץ את יעד הצמיחה לשנה הנוכחית מ-6.5% ל-6%, וכי בכוונתה לנקוט בצעדים פיסקאליים ומוניטאריים כדי לתמרץ את הכלכלה לנוכח האטה בביקוש ומלחמת הסחר המתמשכת עם ארה"ב.

מה דעתך על מניית STARBUCKS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

השיחות בין ארה"ב וסין אמנם מתקדמות, אך המשקיעים מעדיפים לשמור על זהירות כל עוד לא נחתם שום הסכם. בשלב זה עוד לא ברור כיצד מלחמת הסחר משפיעה על המותגים האמריקאיים הפועלים בסין, אך אנליסטים רבים מאמינים שהבעיות של אפל נובעות בין השאר מ"חרם לא רשמי" על המוצרים מצד הצרכנים הסינים.

 

 

בדומה למצב בסטארבקס, האנליסטים בגולדמן הורידו גם את המלצת הקנייה על המניה של יאם ברנדס, החברה האם של רשתות המזון המהיר פיצה האט וטאקו בל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x