שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רן נוסבאום מוותר על קנאביס בארה"ב לטובת השוק הישראלי

נוסבאום ימיר את החזקותיו בפנאקסיה ארה"ב למניות יצרנית תרופות הקנאביס פאנאקסיה ישראל, המתמזגת להרודיום; נוסבאום, שותף מנהל בקרן ההון סיכון פונטיפקס, יחזיק כ-2.44% ממניות פנאקסיה לאחר ההמרה

צלי גרינברג 18:4809.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

רן נוסבאום ימיר את מניותיו בפנאקסיה ארה"ב למניות פאנאקסיה ישראל המתמזגת להרודיום. כך דיווחה היום (רביעי) הרודיום, חברת הנדל"ן והמסחר במתכות ומינרלים, הנסחרת בבורסה בתל אביב. נוסבאום, שותף מנהל בקרן ההון סיכון פונטיפקס, הגיע להסכמות בנוגע להמרה עם פנאקסיה ישראל.
המרת אחזקותיו של נוסבאום צפויה לצאת לפועל עם השלמת המיזוג וכפופה לה. ד"ר דדי סגל, מנכ"ל ומייסד פנאקסיה, אמר כי "נוסבאום הוא שותף אסטרטגי בתחום הפעילות של החברה ויהווה תרומה לצמיחתה העתידית".

 

רן נוסבאום רן נוסבאום צילום: נמרוד גיקלמן
     

 

לפני כחודש הודיעה פנאקסיה ישראל על כניסתה לפעילות כחברה ציבורית בבורסה של תל אביב, וחתמה על הסכם למיזוג פעילותה בישראל לתוך החברה הציבורית הרודיום השקעות.

 

החברה זיהתה את תחום הקנאביס כשוק בו יש לה יתרון, עקב ניסיונה והיכרותה עם רישום מוצרי פארמה ותרופות ללא מרשם בחו"ל, ובהיותה אחת מהיחידות המחזיקות ומפעילות מפעל לייצור מוצרי קנאביס.

 

שוק מוצרי הקנאביס הרפואי העולמי מגלגל כיום כ-13 מיליארד דולר בשנה, וצומח ב-30% מדי שנה. פנאקסיה ישראל היא יצרנית תרופות קנאביס, המייצרת כ-50 אלף מוצרים בחודש בשוק הישראלי.

 

החברה מייצרת כיום שמונה מתוך עשרת מותגי הקנאביס הרפואי בישראל. קבוצת פנאקסיה היא גם הראשונה שקיבלה אישור לייצור תרופות מבוססות קנאביס רפואי (תקן GMP-IMC ) ומחזיקה באישור למתן שירותי ייצור והפצה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x