$
שווקי חו"ל

שווי הפעילות של איי.די.או בגרמניה צפוי לצמוח ב-270 מיליון יורו

איי.די.או קיבלה מהחברה הבת ADP טיוטה ראשונית של הערכת שווי לקראת הדוחות השנתיים - שווי הנכסים בגרמניה יעמוד לפי ההערכה על כ-4.1 מיליארד יורו; 60 מיליון יורו מהצמיחה בשווי נובעים מרכישות חדשות - 210 מיליון יורו נובעים מעליית שווי נכסים קיימים

מיקי גרינפלד 09:3209.01.19
שווי הפעילות בגרמניה של קבוצת איי.די.או קופץ צפוי לטפס במאות מיליוני יורו בדוחות השנתיים שתפרסם החברה – כך עולה מדיווח שמוציאה איי.די.או הבוקר לבורסה בת"א (ד').  
לפי הדיווח, חברה הבת איי.די.או פרופרטיז (ADO Properties) העבירה לה טיוטה ראשונית של הערכת שווי חיצונית על נכסיה לקראת פרסום הדוחות (ממעריך שעמו כבר התקשרה ADP לצורך מתן הערכות). לפי הטיוטה, שווי נכסי הנדל"ן של ADP צפוי לעמוד נכון לסוף דצמבר 2018 על 4.1 מיליארד יורו.

 

השווי האמור משקף עלייה של 270 מיליון יורו בהשוואה להערכת השווי החיצונית הקודמת שנערכה ב-ADP ושהועברה לידי איי.די.או ב-30 ביוני 2018. רובו של הסכום שנוסף נובע מעליית ערך של הנכסים - רכישות נכסי נדל"ן להשקעה תרמו סכום של 60 מיליון יורו לצמיחה ו-210 מיליון יורו נבעו מעליית ערך כאמור.

 

איי.די.או מציינת כי היא בוחנת את אינדיקציית מעריך השווי ומדגישה שהנתונים הועברו אליה כטיוטה לא מחייבת, טרם השלמת כל הבדיקות המבוצעות על ידי מעריך השווי, לפני שנתונים אלו נבחנו ובוקרו על ידי רואי החשבון וכמובן לפני שאושרו על ידי הנהלת החברה.

 

בעלי השליטה באיי.די.או הם האחים דיין בשיתוף עם קרן אפולו. רק בחודש שעבר הודיעה שיכון ובינוי כי היא מוכרת את חלקה בחברה (37.5%) לקרן אפולו, לאחים מיקי ואמיר דיין, באמצעות חברת דיון שבבעלותם, ולגוף פיננסי אירופי בשם Go Capital - התמורה בעסקה צפויה לעמוד על כ־850 מיליון שקל. דודי דניאל, לשעבר ראש תחום הנדל"ן בבית ההשקעות פסגות, מונה לתפקיד המנכ"ל החדש של איי.די.או (והחליף בתפקיד את שלמה זוהר).

 

 

מיקי דיין מבעלי השליטה באיי.די.או  מיקי דיין מבעלי השליטה באיי.די.או

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x