$
בורסת ת"א

החשד: בכירים באירונאוטיקס עשו שימוש במידע פנים

על פי החשד, גורמים בחברה סחרו בני"ע שלה בטרם דווח למשקיעים על החלטת משרד הביטחון להתלות רישיון לשיווק מל"ט של החברה מסוג Orbiter 1K ללקוח מהותי במדינה זרה. בגין האירוע שהוביל להתליית הרישיון זומנו לאחרונה בכירים בחברה לשימוע לפני כתב אישום על עבירות מרמה

תומר גנון 09:0908.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

רשות ניירות ערך חוקרת חשד לשימוש במידע פנים בחברת המל"טים אירונאוטיקס. כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסום, לאחר שהרשות צמצמה את צו איסור הפרסום שהוציאה בסמוך לפשיטה שביצעה על משרדי החברה.

 

הצו צומצם בין היתר לאור פניית "כלכליסט" והחברה עצמה לרשות בבקשה להתיר לפרסם את החשד המרכזי בחקירה.

 

על פי דיווח שהוציאה הבוקר החברה לבורסה, במסגרת הפרשה נחקרו נושאי משרה בחברה וכן מעורבים נוספים.


לפני כשבוע פשטו חוקרי רשות ני"ע על משרדי אירונאוטיקס והחרימו מסמכים של החברה. כן נחקרו במשרדי הרשות נושאי משרה בחברה ומעורבים נוספים. רשות ני"ע הוציאה צו איסור פרסום על כל פרטי החקירה למשך 180 יום.

 

מל"ט דומינייטור של אירונאוטיקס מל"ט דומינייטור של אירונאוטיקס

 

 

 

על פי הדיווח, השימוש במידע הפנים נוגע למידע מהותי שהתגבש בחברה בקשר לאירוע שבגינו התלה משרד הביטחון את רישיונות החברה בסוף חודש אוגוסט 2017. אירוע שבגינו נפתחה גם חקירת משטרה שבגינה זומנו לאחרונה בכירי החברה לשימוע לפני כתב אישום, ועדיין נמצא תחת צו איסור פרסום.

 

על פי דיווחי החברה, האירוע נוגע להחלטת האגף לפיקוח על הייצוא הביטחוני במשרד הביטחון להתלות את רישיון השיווק של מל"ט החברה מסוג Orbiter 1K ללקוח מהותי של החברה במדינה זרה.

 

על פי אותו דיווח היקף ההזמנות של הלקוח מהחברה הזרה בקשר למל"ט, בגינו הותלה הרישיון, עומד נכון לסוף חודש אוגוסט על כ-20 מיליון דולרים לשנים 2017-2018. החברה הוסיפה והבהירה בדיווח כי התליית הרישיון הינה רק בקשר למל"ט זה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x