$
בורסת ת"א

בעקבות רכישת תעש: מידרוג מורידה אופק דירוג לאלביט מערכות

חברת הדירוג חוששת שתעש תפגע בשנתיים הקרובות ברווחיות ובתזרים המזומנים של אלביט מערכות, והורידה את אופק דירוג האשראי של סדרת האג"ח של יצרנית הנשק ל"שלילי"; מידרוג: "בתרחיש הבסיסי, צפויה האטה ביחסי כיסוי החוב של אלביט לאחר שתאוחד עם תעש"

חזי שטרנליכט 13:5606.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

החוזה החדש של 333 מיליון דולר שפירסמה הבוקר (ראשון) אלביט מערכות, בעקבות רכישת תעש מידי המדינה, התרחש במקביל לאירוע שמעמיד את רכישת תעש באור שונה.  

חברת דירוג האשראי מידרוג עידכנה היום בצהריים כי היא מורידה את אופק דירוג האשראי של סדרת האג"ח היחידה של אלביט מערכות בשוק (א'). הדירוג לפי שעה עומד על A1.il, אך במדרוג חוששים משחיקה בעתיד הנראה לעין של הפרופיל הפיננסי של אלביט.

 

בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות צילום: אוראל כהן

         

 

מידרוג מזהירה כי הדירוג של אלביט מערכות עלול לרדת בשנה או שנתיים הקרובות. זאת במקרה שמידרוג תעריך בוודאות גבוהה כי אין ביכולתה של אלביט מערכות לשקם את יחסי הכיסוי שיורידו את יחס החוב ל-EBITDA אל מתחת לפי 2.5 (כיום עומד על פי 3). או לחילופין, אם תעריך חברת הדירוג כי השחיקה במיצובה הפיננסי של אלביט גבוהה מהערכותיה הנוכחיות.

 

אגרת החוב של אלביט מערכות (א') נסחרת ביציבות בבורסה התל אביבית. התשואה לפדיון עומדת על 1.07% בסדרה במח"מ קצר ביותר שתפרע עד אמצע 2020. בנובמבר האחרון הגיעה האג"ח לשפל של תשואה של 0.5%, שזינקה בהמשך לרמה של 1.4% בעת המפולות של סוף דצמבר. מניית אלביט מערכות נסחרת היום במגמה חיובית ועולה ב-2.6% במסחר בבורסה.

 

מדובר בהתפתחות שלילית לאלביט מערכות, שעמלה קשות על רכישת תעש מדי המדינה, בתהליך ארוך ומורכב. במידרוג מציינים שבעקבות השלמת הרכישה בנובמבר 2018, צפוי החוב הפיננסי של אלביט מערכות לגדול.

זאת משום ש"הרכישה נושאת בחובה גם גידול בהתחייבויות פנסיוניות בקשר לעובדי תעש, וזאת לצד הערכתנו לתרומה שלילית של תעש לרווחיות ולתזרימי המזומנים של אלביט, לפחות בשנה הקרובה", ציינו במדרוג.

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת הדירוג מעריכה את הגידול בחוב המותאם הכרוך בעסקה ובאיחוד תעש בכ-700 מיליון דולר, לרבות התחייבויות בעניין תוכנית לפרישה מוסכמת בתעש. הסכום שמשלמת אלביט מערכות למדינה עבור תעש מערכות נאמד בכ-1.8 מיליארד שקל (כ-485 מיליון דולר).

 

מידרוג אינה צופה כי אלביט מערכות תקטין את החוב הפיננסי במידה מהותית בשנים 2020-2019 באמצעות תזרים חופשי מפעילותה. לפי התרחיש הבסיסי שפירסמה חברת הדירוג, היא צופה האטה ביחסי כיסוי החוב של אלביט, לאחר שתאוחד עם תעש, לרמה של יחס חוב פיננסי מותאם ל-EBITDA של פי 3. זאת לעומת יחס של פי 1.8 בתום הרבעון השלישי 2018, ערב העסקה.

 

להערכת מידרוג, בתרחיש אופטימי יותר לגבי הצלחתה של אלביט להשביח את רווחיותה של תעש, יחסי הכיסוי עשויים לנוע בטווח מהיר יותר ביחס לתרחיש הבסיס, אם כי בחברה סבורים שתרחיש זה לא יתממש לפני שנת 2020. "רמת המינוף העתידית תושפע גם ממדיניותה הפיננסית של אלביט לגבי רכישות נוספות וחלוקת דיבידנדים", ציינו האנליסטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x