$
שווקי חו"ל

טראמפ: אפל? לא מוטרד ממצבם, שייצרו בארה"ב

נשיא ארה"ב התייחס למצבה של ענקית הטכנולוגיה לאחר אזהרת הרווח שפרסמה והצניחה במנייתה; ציין שאינו חושש מהשפעה על הכלכלה האמריקאית, זאת מכיוון שלטענתו אפל מייצרת את רוב המוצרים שלה בסין – טענה שבחברה הכחישו בעבר

שירות כלכליסט 08:4905.01.19

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ טען אתמול (ו') שאינו מוטרד ממצבה של חברת אפל והשפעתו על הכלכלה האמריקאית. הוא אמר את הדברים לאחר שענקית הטכנולוגיה הורידה השבוע את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הנוכחי, ובעקבות זאת נחתכו מיליארדים משווי השוק שלה. ביום חמישי איבדה מניית החברה 10% מערכה, אך אתמול התאוששה ועלתה ב-4.3%.

 

 

 

"אפל הגיעה למספרים שהיו יוצאים מהכלל, והם יהיו בסדר. זו חברה מעולה", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים ברוז גרדן בבית הלבן. הוא אף זקף לזכותו את הזינוק שחוותה החברה במניה שלה, שלדבריו עלתה "במאות אחוזים" מאז הושבע לנשיאות. אם כי בפועל, מאז נכנס טראמפ לבית הלבן בינואר 2017, המניה של אפל עלתה ב-18.5% בלבד.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהמשך הוסיף טראמפ כי אינו חושש מהשפעת שווי המניה של אפל על הכלכלה האמריקאית, זאת מכיוון שלטענתו אפל מייצרת את רוב המוצרים שלה בסין – טענה שבחברה הכחישו. "אמרתי למנכ"ל אפל טים קוק, שהוא חבר שלי שאני מאוד מחבב – תייצרו את המוצרים שלכם בארה"ב", אמר הנשיא, "סין היא המרוויחה הגדולה ביותר מאפל, יותר מאיתנו. כי הם מייצרים את המוצרים שלהם בעיקר שם".

 

עם זאת, קוק טען בראיון שהעניק במרץ 2018 ל-MSNBC כי רבים מהרכיבים המרכיבים את מכשירים של אפל דווקא כן מיוצרים בארה"ב, זאת על אף שההרכבה של המוצרים עצמם מתבצעת בסין. "יש רכיבים של האייפון המיוצרים בארה"ב", אמר באותו ראיון. "אנשים שמים לב רק היכן המוצר מורכב, ואומרים שזה לא קורה בארה"ב. אך בעולם גלובלי מתחילים לעשות דברים במגוון של מדינות".

 

בכל מקרה, טראמפ שיבח אתמול את אפל על שהשקיעה 350 מיליארד דולר בארה"ב. ככל הנראה התייחס להכרזתה של החברה מינואר שעבר שתשיב לארה"ב את ההכנסות שלה ממדינות אחרות בחמש השנים הבאות, זאת הודות לרפורמת המס בארה"ב. טראמפ ציין גם את התוכניות של החברה להתרחב בארה"ב ואת הכרזתה שתשקיע מיליארד דולר במטה חדש באוסטין.

 

 

 איור: יונתן פופר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x