$
בורסת ת"א

חלום הקנאביס של קמן התנפץ וזה של טוגדר קורם עור וגידים

קמן קפיטל ביטלה את הסכם המיזוג עם אסיף בטענה שהפעילות של אסיף נמוכה מהמוצהר. טוגדר תייצר מוצרי קוסמטיקה עם פרמייר ים המלח

דרור רייך 07:4203.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מניות הקנאביס בבורסה של תל אביב בלטו לחיוב ב־2018, אבל באסיף 420 וקמן קפיטל כבר לא חוגגים. הסכם המיזוג שנחתם באוגוסט האחרון בין חברת הקנאביס אסיף והשלד של קמן קפיטל הנסחר בבורסה המקומית, בוטל אתמול.

 

על פי קמן, הסיבה המרכזית לביטול הסכם המיזוג הוא פער משמעותי בין הפעילות שעליה הצהירה אסיף לבין הממצאים שהעלתה בדיקת הנאותות שביצעה. הנהלת קמן, שמנייתה איבדה אתמול 8.8%, ציינה כי היא תמשיך לבחון מיזוג אפשרי עם חברה בתחום הקאנביס או בתחומים אחרים.

חממת גידול קנאביס חממת גידול קנאביס צילום: Pavlina Schultz


          

 

גלריית השמות לא עזרה

 

במסגרת עסקת המיזוג שלא יצאה אל הפועל נקבע בעלי כי המניות של אסיף, שמפתחת פתרונות בענף הקנאביס הבינלאומי, בדגש על מוצרי בריאות, קוסמטיקה ושמנים מבוססי קנאביס, יקבלו 60% מהון החברה תמורת מיזוג פעילותה.

 

אסיף 420 דיווחה אז כי היא מצויה במו"מ עם חברות ומפעלים באירופה לייצור ולמכירת שמנים רפואיים עבורה, וכי חתמה על הסכם הפצה ראשון שמוערך ב־90 מיליון דולר בשנים 2020-2019. אסיף גם התהדרה במגוון מומחים, בהם יורם דרורי, יו״ר דרורי־שלומי BBDO; אוון הורוביץ, מייסד ומנכ״ל אינדקס הקנאביס Weed Club מקליפורניה; ואפילו שר הבריאות והמשפטים לשעבר חיים רמון.

 

עבור קמן, זו לא עסקת המיזוג הראשונה שנכשלת. בתחילת 2015 היא התמזגה עם רד גולד, חווה לגידול אצות אדומות להפקת אגרוז, חומר גלם שמשמש גם לבדיקות DNA. פעילות רד גולד, שהיתה הפסדית כבר במיזוג, הגיעה להסדר נושים ב־2017 ופעילותה הוצאה מהקמן.

 

אם לא THC לפחות CBD

 

טוגדר פארמה, אחת מחברות הקנאביס שנסחרות בבורסה המקומית, וחברת פרמייר ים־המלח, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרי קוסמטיקה על בסיס מינרלים מים המלח, יתחילו בייצור מוצרי קוסמטיקה המשלבים מינרלים מים המלח עם CBD, אחד משני החומרים הפעילים בצמח הקנאביס.

 

בניגוד ל־THC – החומר הפעיל השני בקנאביס – CBD הוא אינו בעל השפעות פסיכודליות וישנן מדינות רבות, כמו קנדה וארה"ב, שבהן הוא חוקי ואינו דורש מרשם רופא.

 

המוצרים שהחברות עתידות לשווק הם שמן טיפולי, משחה לשיכוך כאבים וקרם רב־שימושי שכוללים את מרכיב ה־CBD. למרכיב זה מיוחסות במדע מגוון תכונות המיטיבות עם מחלות שונות, עקב היותו חומר אנטי־דלקתי, אנטי־בקטריאלי, נוגד חמצון ואנטי־אייג'ינג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x