$
בורסת ת"א

אירונאוטיקס מנסה להשכיח את פשיטת רשות ני"ע

אחרי הפיכת אהרון פרנקל לבעל המניות הגדול בה והעניין שהביעה התעשייה האווירית ברכישתה, הודיעה אירונאוטיקס גם על הידוק השת"פ עם רפאל

חזי שטרנליכט 07:4003.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בצל כמה התפתחויות חדשות ובעל מניות חדש ובולט, דיווחה אתמול (רביעי) אירונאוטיקס כי היא מהדקת את שיתוף הפעולה עם חברת רפאל. יצרנית המל"טים חתמה על הסכם לשיתוף פעולה המבוסס על מערכות האורביטר שלה.

ההסכם החדש הוא לתקופה של חמש שנים, כשלרפאל שמורה הזכות לבטל אותו במידה שיחול שינוי בשיעור הבעלות באירונאוטיקס בהיקף של 25%. לפי מה שדיווחה אירונאוטיקס, מדובר בהרחבה של הסכם העקרונות בין שתי החברות מלפני שנתיים וחצי. בקרוב אמורים להתפרסם נתונים על שיתוף הפעולה בין החברות.

 

מל"ט של אירונאוטיקס. המניה צנחה בכמעט 50% מההנפקה מל"ט של אירונאוטיקס. המניה צנחה בכמעט 50% מההנפקה

                

 

לאירונאוטיקס יש אחזקה משותפת בחברה בת ביחד עם רפאל - קונטרופ. החברה הבת, שפועלת בתחום האלקטרואופטיקה, נחשבת נכס מרכזי של אירונאוטיקס, שהוערך בעבר בשווי של 100 מיליון דולר.

 

מדו"חות השנתיים של אירונאוטיקס ל־2017 עלה בנוסף כי לחברה יש שותפות עם רפאל לטובת הגשת מענה "למכרז מערכתי גדול ומשמעותי המכיל טכנולוגיות מתקדמות". לא ברור היכן המכרז המדובר.

 

רווח תיאורטי של 11 מיליון שקל לפרנקל

 

עבור אירונאוטיקס, שאותה מנהל עמוס מתן, מדובר בשבוע גדוש ועמוס. איש העסקים אהרון פרנקל, פעל בשבוע האחרון ורכש 17.3% מהון המניות של החברה, נהפך לבעל המניות הגדול ביותר בה, ואגב כך הקפיץ את שווי החברה בבורסה. שווי המניות של החברה המשיך לטפס גם לאחר העסקה, וכבר יצר לו רווח הון תיאורטי על הנייר של 19.9%.

 

פרנקל רכש 9.4 מיליון מניות של אירונאוטיקס בשער ממוצע של 8.02 שקלים למניה, בזמן שמחירה בשוק היה 6.8 שקלים. מחיר המניה הגיע אתמול בסוף יום המסחר ל־9.2 שקלים. פרנקל מורווח כבר בכ־11 מיליון שקל.

 

אלא שיצרנית המל"טים מיבנה מסובכת בפרשה פלילית בגין לקוח מהותי, שעליה מוטל צו איסור פרסום, מאז קיץ 2017. בנוסף, ביום שני השבוע הגיעו חוקרי רשות ני"ע וערכו חיפוש במשרדי החברה. גם על פרטי החקירה הזו הוטל צו איסור פרסום.

 

אירונאוטיקס הונפקה בקיץ 2017 לפי שווי של כמיליארד שקל, ונוכח הפרשה שבה הסתבכה וההידרדרות במצבה העסקי, שווי השוק של החברה צלל מאז. לפני כניסתו של פרנקל להשקעה בחברה בשבוע שעבר, עוד נסחרה מניית החברה לפי שווי של כ־358 מיליון שקל. מאז היא עלתה ב־41.4%. אתמול עלתה מניית החברה ב־0.5%, והיא נסחרה לפי שווי של 501.6 מיליון שקל.

 

התעשייה האווירית אישרה התעניינות ברכישת החברה

 

העלייה בשווי החברה השבוע, בנוסף לכניסתו של פרנקל כמשקיע, מגיעה גם על רקע הפרסום ב"כלכליסט" שהתעשייה האווירית בוחנת אפשרות להשקעה באירונאוטיקס. התעשייה האווירית אישרה את הפרסום, ומסרה כי היא נמצאת במגעים ראשוניים ובלתי מחייבים לבדיקת ההשקעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x