$
שווקי חו"ל

טסלה מאכזבת: סיפקה ברבעון 90.7 אלף מכוניות - פחות מהתחזיות

יצרנית הרכב החשמלי של אלון מאסק דיווחה בנוסף שתחתוך את מחירי המכוניות שלה ב-2,000 דולר כדי לפצות על הפחתה של הטבת מס לרוכשי מכוניות חשמליות; מניית טסלה נופלת ב-8.4% בטרום המסחר בניו יורק

שירות כלכליסט 16:1602.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בשורות רעות מטסלה: יצרנית הרכב החשמלי של אלון מאסק דיווחה כי ברבעון הרביעי של השנה סיפקה ללקוחות 90.7 אלף מכוניות, נתון שאכזב את המשקיעים שכן היה נמוך מהתחזיות. זאת למרות מאמצים רבים להגברת קצב הייצור. בעקבות זאת, מניית יצרנית המכוניות החשמליות נופלת ב-8.4% בטרום המסחר בבורסת נאסד"ק.

 

החברה חשפה היום (ד') גם את נתוני הייצור והמשלוחים עבור הרבעון. עוד הכריזה כי היא מורידה את המחירים של כל הדגמים ב-2,000 דולר, זאת על מנת לפצות על הפחתה בחצי של הטבת מס בגובה 7,500 דולר לרוכשי מכוניות חשמליות.

           

אלון מאסק, מייסד טסלה אלון מאסק, מייסד טסלה צילום: Joshua Lott

      

 

לפי הודעת החברה, היא העלתה את הייצור ל-86,500 כלי רכב לעומת 80,142 ברבעון השלישי.

 

טסלה הבטיחה בעבר כי בכוונתה לשפר את קצב הייצור שלה, זאת לאחר שטענה כי שעות העבודה הנדרשות לייצור מכונית מודל 3 נפלו ביותר מ-30% בין הרבעון השני לשלישי.
   

מכונית מודל 3 של טסלה מכונית מודל 3 של טסלה צילום: AP

      


בשלהי אוקטובר דיווחה החברה למשקיעים כי הופחת גם הזמן הנדרש לייצור המכונית המשפחתית מודל S ומכונית הספורט מודל X. "אנחנו מתכוונים להמשיך ולהתמקד בשיפור העלויות בעודנו ממשיכים להגביר את קצב הייצור ברבעון הרביעי", מסרה באותו הזמן החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x