שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אילן רביב פותח את השנה בחיוך: מיטב דש מעלה את שכרו ל-3 מיליון שקל בשנה

שכר הבכירים בגופים הפיננסים מוגבל על פי חוק לפי 35 משכרו של העובד שמרוויח את השכר הנמוך ביותר בחברה; על רקע העלאת שכר המינימום במשק, בית ההשקעות מעלה את שכר המנכ"ל רביב; השכר של בכירי הבנקים וחברות הביטוח צפוי לעלות מ-2.5 מיליון שקל ל-3 מיליון שקל בממוצע לשנה

רחלי בינדמן 12:1401.01.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בית ההשקעות מיטב דש מעדכן את מדיניות התגמול שלו כך ששכר המנכ"ל אילן רביב יעלה מעלות שנתית קבועה של 2.5 מיליון שקל בתוספת מע"מ (של כ-17% המביאה את עלות השכר ל-2.9 מיליון שקל) לעלות שנתית של 3 מיליון שקל בשנה, אך ללא תוספת מע"מ.

עוד נקבע כי נושאי המשרה בחברה ובהם המנכ"ל יהיו זכאים למענק בשיקול דעת, אך כזה שלא יעלה על סכום השווה לשלוש פעמים עלות הרכיב החודשי הקבוע (כ-750 אלף שקל), זאת כפי שהיה בעבר. אלא שכעת נוספה אפשרות נוספת לפיה המענק המשתנה לא יעלה על 25% מסך הבונוס למנכ"ל – לפי הגבוה ביניהם. תקרת המענק השנתי למנכ"ל היא 1.5 מיליון שקל כך ש-25% מסכום זה הם375 אלף שקל, וזה יהיה סכום המענק שניתן לשלם למנכ"ל בשיקול דעת.

 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש צילום: עמית שעל
                  

 

עלות שכר היו"ר אלי ברקת תישאר כפי שהיא – 1.3 מיליון שקל עבור 40% משרה, שווה ערך לעלות שנתית של 3.25 מיליון שקל למשרה מלאה, עלות שכרו של הדירקטור הפעיל ובנו של בעל השליטה אבנר סטפק תעמוד על 1.62 מיליון שקל ועלות המשנים לא תעלה על 1.8 מיליון שקל בשנה.

 

בשורה התחתונה במיטב מעדכנים כלפי מעלה את עלות שכרו של המנכ"ל כאשר ההעלאה זו מתאפשרת בין היתר על רקע העלאת שכר המינימום, כאשר לפי חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים עלות שכר הבכירים לא תעלה על פי 35 מעלות השכר של העובד בעל השכר הנמוך בחברה.

 

תופעה זו של עדכון השכר של המנכ"לים כלפי מעלה בזכות עלייה בשכר המינימום צפויה להתרחש גם בענף הביטוח ובבנקים כאשר בחלק מהסכמי השכר כבר יש מנגנון אוטומאטי של עדכון השכר עד לתקרה החוקית שנגזרת מעלות שכרו של העובד הזוטר בחברה.

כזכור חוק השכר מגביל את עלות השכר השנתית של המנהלים ל-2.5 מיליון שקל בשנה אך לא מונע תשלום גבוה יותר ובלבד שכל סכום עודף לא יוכר לצרכי מס של החברה. עם זאת, החוק מציב תקרה קשיחה לשכר בקביעת הפער שבין שכר העובד הזוטר למנהל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x