$
בורסת ת"א

המיליארדר אהרון פרנקל הוא המשקיע החדש באירונאוטיקס - רכש 13% בחברה

פרנקל רכש מהפניקס מניות אירונאוטיקס בסכום של 25 מיליון שקל והשלים רכישות נוספות בשוק - השקיע בסך הכול 56 מיליון שקל; הרכישות בוצעו באמצעות חברה רשומה בפנמה שבבעלות פרנקל

חזי שטרנליכט 11:5131.12.18

משקיע חדש באירונאוטיקס: איש העסקים אהרון פרנקל רכש כ-10% מיצרנית המטוסים ללא טייס ביום חמישי האחרון - פרנקל רכש את המניות מחברת הפניקס לפי שווי של 8.5 שלקים למניה בעסקה של 25 מיליון שקל.  

כמו כן ביצע פרנקל רכישה נוספת של עוד מניות בשערים שונים באותו היום והגיע לשיעור החזקה של כ-9.99% מהון המניות של החברה. בסה"כ רכש פרנקל מניות של אירונאוטיקס ב-41 מיליון שקל. המניות שרכש, נרכשו על ידי חברה שמאוגדת בפנמה, בשם ERJ 145 NUA INC.

 

עתה מתברר שאת

מול ביצע פרנקל רכישה נוספת, של 3.3% מהון המניות של החברה בסכום כספי כולל של כ-15.2 מיליון שקל - כך שעתה הוא מחזיק בנתח של 13.32% מאירונאוטיקס. הרכישה של פרנקל אתמול בוצעה בשער של 8.41 שקלים למניה - מניית אירונאוטיקס זינקה אתמול בשיעור חריג של 25.4% ובמחזור גבוה של 16.9 מיליון שקל. לאחר שצהריים למדו המשקיעים על עסקאות בעלי העניין שבוצעו ביום חמישי האחרון.

 

השם הסתום עורר אתמול גל הערכות לפיהן מאחורי אותה חברה שהפכה לבעלת עניין באירונאוטיקס עומדת יצרנית מטוסים מברזיל בשם אמברר. אך כעת מתבררת זהותו של פרנקל, מולטי מיליארדר העומד בראש קבוצה שפועלת במגוון תחום ובהם גם תחום התעופה והחלל.

 

לפי גורמים בשוק, לפרנקל היתה כוונה פיננסית בעיקר ברכישת האחזקות באירונאוטיקס. כלומר, הוא ניצל את מה שהוא מאמין כהזדמנות שנוצרה בחברה, בעקבות הירידה החדה בשווי השוק שלה, בכ-60% מאז ההנפקה, עד לפתיחת המסחר ביום ראשון.

  

אירונאוטיקס אירונאוטיקס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x