$
בורסת ת"א

אלקטרה נכנסת לארה"ב: רוכשת שתי חברות קבלן בניו יורק ב-155 מיליון שקל

אלקטרה בבעלות דניאל ומיכאל זלקינד תקים את הפעילות תחת חברה בת חדשה שתיקרא אלקטרה USA; החברות הקבלניות - הלמן אלקטריק וגילסטון אלקטריקל - פועלות בתחום החשמל בעיר ניו יורק עם צבר עבודות של 1.2 מיליארד שקל

חזי שטרנליכט 13:1930.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

פרויקט חדש לאלקטרה: אחרי שגל היזמים האמריקאיים ניער את שוק החוב המקומי בשנים האחרונות, וגייס עשרות מיליארדי שקלים לפרויקטי נדל"ן בארה"ב, נרשם ניסיון בכיוון ההפוך. קבוצת אלקטרה שבשליטת אלקו החזקות (52.67%) של דניאל ומיכאל זלקינד רוכשת שתי חברות קבלניות שעוסקות בתחום האלקטרו-מכאני בניו יורק.

אלקטרה מקימה את פעילותה בארה"ב תחת Electra USA, שתהיה חברה בת בבעלותה המלאה. לפי ההסכמים שנחתמו, רוכשת אלקטרה 51% מהון המניות של שתי חברות: הלמן אלקטריק (Hellman Electric) וגילסטון אלקטריקל (Gilston Electrical).

 

ניו יורק ניו יורק קרדיט: shutterstock

       

 

שתי החברות הן קבלניות בתחום עבודות החשמל בעיר ניו יורק. היקף ההשקעה הכולל נאמד בכ-155 מיליון שקל. המשקיעים בבורסה בתל אביב מרוצים לפי שעה, ושולחים את מניות קבוצת אלקטרה לעלייה של 2%. לחברה שלוש סדרות אג"ח שהארוכה שבהן (לפירעון עד תחילת 2031) נסחרת בתשואה לפדיון של כ-3.86%.

 

מה דעתך על מניית אלקטרה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שתי החברות מעסיקות כ-470 עובדים ולהן צבר עבודות מצרפי של כ-1.2 מיליארד שקל. שתי החברות רווחיות, כך לפי הודעת קבוצת אלקטרה.

גילסטון אלקטריקל הוקמה ב-1926 ופועלת בין היתר בתחום עבודות החשמל הגדולות כולל תשתיות והתקנות בתחנות רכבת, מתקני טיהור שפכים ועוד. להלמן אלקטריק, שהוקמה ב-1930, פעילות של קבלנות חשמל לבניה כבדה בתחומי התחבורה, תאורה, ביטחון ובטיחות ומערכות בקרה. לשתי החברות חטיבות נוספות ופעילותן מתרכזת בעיר ניו יורק.

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה ציין כי הרכישות תואמות את "אסטרטגיית ההתרחבות הגלובלית של אלקטרה, ומתווספת לפעילויות הצומחות בפולין ובמדינות נוספות באירופה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x