$
שווקי חו"ל

וולס פארגו ישלם 575 מיליון דולר נוספים בפרשת החשבונות הפיקטיביים

מדובר בהסדר האחרון של הבנק במסגרת חקירת השערוריות שנכרכו בשמו - הפעם מול המדינות בארה"ב ובנוגע לפרשת החשבונות שפתחו עובדיו ללא ידיעת הלקוחות

שירות כלכליסט 09:4429.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

האם לבאר יש סוף סוף תחתית? וולס פארגו ישלם 575 מיליון דולר כדי להסדיר טענות מצד המדינות השונות בארה"ב - האחרון בשורת הסדרים שאמורים להביא לסיום את החקירות והקרבות המשפטיים המתמשכים סביב שורת השערוריית שנכרכו בשמו, ולהסיר את המגבלות שהוטלו עליו. לפני כשנתיים הסכים וולס פארגו לשלם 190 מיליון דולר כדי להסדיר טענות של הממשלה הפדרלית לפיהן הבנק יצר חשבונות פיקטיביים ללקוחותיו. מאז צבר הבנק עונשים בסך של יותר מ-2 מיליארד דולר בעוד שערוריות נוספות התגלו לרוחב רוב תחומיו העסקיים, כולל מכירת משכנתאות רעילות.

 

 

 

לפי סוכנות רויטרס, ההסדר שהושג אתמול (ו') נועד לפתור טענות של כל 50 המדינות בארה"ב ושל מחוז קולומביה שקשורות לאותם חשבונות מזופים, וכן טענות לפיהן הבנק גבה כסף מלקוחות באופן לא תקין עבור מספר מוצרים פיננסיים כמו ביטוחי רכב וחיים. "במקום להגן על לקוחותיו, הבנק ניצל אותם. זוהי מעילה יוצאת דופן באמון שמאיימת לא רק על הלקוחות ששמו מבטחם בוולס פארגו, אלא גם על האמון במערכת הבנקאית כולה", כך אמר חאבייר בצ'רה, התובע הכללי של קליפורניה.

 

פרשת החשבונות הפיקטיביים נחשפה לראשונה בשנת 2015. הרשויות החלו לחקור את הנהלת הבנק, לאחר שהתברר כי באופן עקבי ומתוכנן פתח עבור לקוחותיו חשבונות בנק המאופיינים בעלויות גבוהות - הלוואות וחסכונות - מבלי שהיה ללקוחות כל צורך בכך ולעתים קרובות אף מבלי שהגישו בקשה לפתיחת החשבון.

 

 צילום: בלומברג

 

וולס פארגו ניסה לפתוח דף חדש לאחר החשיפה לפיה עובדיו כנראה פתחו מיליוני חשבונות לא מורשים שסיבכו את הבנק הרביעי בגודלו בארה"ב בחקירה הרגולטורית שמתנהלת כבר מזה שנתיים. במהלך הקיץ השיק הבנק קמפיין שיווקי לפיו "התארגן מחדש", אך זה לא מנע ממנו מלהמשיך ולצבור כותרות שליליות חדשות על ניצול לקוחות.

 

הבנק פעל במשך התקופה הזאת בניסיון להביא לסיומן את החקירות והקרבות המשפטיים שהוא מעורב בהם, על מנת שתוסר ממנו מגבלת הנכסים שהוטלה עליו כעונש. בשנה האחרונה הצליח הבנק להסדיר טענות של התובע הכללי של ניו יורק, של מספר משקיעים, ושל רשות ני"ע, אבל עדיין ממשיכות להתנהל מספר חקירות בנוגע לדף המאזנים שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x