$
בורסת ת"א

בז"ן ממחזרת חוב בנקאי: תחסוך 17 מיליון דולר בהוצאות ריבית

שיעור הריבית הופחת מרמת ליבור+5% בחוב הקודם לליבור+3%; המנכ"ל בן מרדכי:" ההסכם מבטא את האמון שרוכשת המערכת הבנקאית בחוסנה ובעוצמתה של קבוצת בז"ן"

חזי שטרנליכט 15:1427.12.18

בז"ן מדווחת על הסכם מימון מחדש עם הבנקים אשר צפוי לצמצם את תשלומי הריבית ובסך הכול לחסוך לחברה סכום משוער של כ-17 מיליון דולר על פני תקופת ההלוואות.  בנק הפועלים מוביל את עסקת המימון מול בז"ן כמארגן ראשי ובנק דיסקונט כמארגן משותף.  

בתגובה לדיווח נרשמות עליות באגרות החוב של החברה, כאשר התשואות יורדות בהתאם - בז"ן שנמצאת בשליטת המפעלים הפטרוכימיים מחזיקה ב-6 סדרות אג"ח עם הון רשום למסחר בהיקף מצטבר של מעל ל-3.8 מיליארד שקל.

 

לפי הסכם המימון המחודש, בז"ן, שיעור הריבית הופחת מרמת ליבור + 5% לרמת ליבור + 3.6% בשנה. ייתרת ההלוואה מכוח ההסכם למועד זה, לאחר ביצוע פירעון מוקדם של כ-34 מיליון דולר, עומדת על 267 מיליון דולר. החברה גם בוחנת את הטיפול החשבונאי בתיקון ההסכם וייתכן כי תידרש להכיר בהכנסות מימון במלוא סכום החיסכון בריבית (בערך נוכחי) כבר בדוחות הכספיים לשנת 2018.

 

ישר בן מרדכי, מנכ"ל קבוצת בז"ן מסר היום כי "ההסכם מבטא את האמון שרוכשת המערכת הבנקאית בחוסנה ובעוצמתה של קבוצת בז"ן. זהו צעד נוסף בהמשך לפעולות הרבות שהחברה נוקטת להפחתת עלויות המימון שלה. הפחתת מרווח האשראי מעל הליבור משקף את השיפור הפיננסי המתמשך של הקבוצה בשנים האחרונות".

 

 

ישר בן מרדכי מנכ"ל בז"ן ישר בן מרדכי מנכ"ל בז"ן צילום: יח"צ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x