$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי השלימה מכירת חלקה באיקאה קרית אתא ברווח של 98 מיליון שקל

המכירה מוערכת ב-270 מיליון שקל והרווח שהתקבל גבוה מהערכות מוקדמות שעמדו על 85 מיליון שקל; לאחר המכירה קבוצת ברונפמן-פישר תחזיק ב-100% מהמתחם אך שתי החברות יישארו שותפות בקניון שער הצפון

דותן לוי 17:5526.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת שיכון ובינוי נדל"ן השלימה את מכירת חלקה (50%) בסניף איקאה קריית אתא לידי קבוצת ברונפמן פישר בתמורה לסכום שמוערך בכ-270 מיליון שקל.


החברה דיווחה היום (ד') כי בהמשך למכירה היא צפויה לרשום רווח לפני מס של 98 מיליון שקל, גבוה מהערכות קודמות שדיברו על רווח של 88-83 מיליון שקל. השינוי בסכומים נובע בעיקר מהיבטים חשבונאיים.

 

חנות איקאה קריית אתא היא חלק מקניון שער הצפון, הכולל 27.4 אלף מ"ר של שטחי מסחר המושכרים בעיקר לרשתות אופנה והנעלה. לפני כעשור נחתם בין ברונפמן פישר לשיכון ובינוי הסכם לביצוע המתחם, ומאז פתיחתו ב-2013 מחזיקות בו שתי החברות בבעלות משותפת.
     

סניף איקאה בקריית אתא סניף איקאה בקריית אתא צילום: זהר שחר

    

 

על פי הערכות, מי שדחף למכירה הייתה קבוצת ברונפמן-פישר אשר העדיפה לגייס כסף ולהחזיק במלוא הבעלות על הסניף. יחד עם זאת, שיכון ובינוי העדיפה בשלב זה שלא למכור גם את חלקה בקניון שער הצפון, כך ששתי החברות יחזיקו בשטחי הקניון בחלקים שווים. דמי השכירות שמשלמת איקאה לשיכון ובינוי מוערכים ב-13.5 מיליון שקל, ומכירת הנכס תניב לה תשואה של 5.2%-5.3%.

 

הקרקע שעליה הוקם סניף איקאה והקניון הוחזקה במשך שנים על ידי שיכון ובינוי, ובשלב הקמת הסניף והקניון הם מכרו מחצית מהקרקע ורשמו בעת המכירה רווח של כ-30 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x