$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלקטרה תקים את המשכן החדש של הקרן לידידות בירושלים ב-70 מיליון שקל

הקרן לידידות מעבירה את משכנה למבנה משרדים חדש ברחוב חנוך אלבק בירושלים; במנה יוקם מרכז מבקרים למיליון הצליינים המגיעים לארץ מדי שנה; הרווח הקבלני מפרויקטי בנייה למשרדים בישראל עומד על כ-5% בממוצע ועל פי חישוב זה צפויה אלקטרה להרוויח מהפרויקט 3.5 מיליון שקל

צלי גרינברג 16:2826.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, תקים את בית הידידות - משכן הקבע החדש של הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין.

המבנה החדש יוקם ברחוב חנוך אלבק בירושלים בגודל של כ-10 אלף מ"ר שכוללים שמונה קומות משרדים, אודיטוריום, חדרי סמינרים, מרכז מבקרים, חניה תת קרקעית וגן. מרכז המבקרים מיועד לכמיליון צליינים, ביניהם תורמיה של הקרן, המגיעים לארץ מדי שנה.

 

הרווח הקבלני על בניית משרדים בישראל עומד על כ-5% בממוצע ועל פי חישוב זה צפויה אלקטרה להרוויח מבניית בית הידידות כ-3.5 מיליון שקל. זמן בניית המבנה מוערך בכ-30 חודשים.

 

אלקטרה צפויה לבצע את הפרויקט באמצעות החברות הבנות אלקטרה דנקו, העוסקת בעבודות בנייה וגמר מורכבות, ואלקטרה M&E, שתבצע את התקנת המערכות האלקטרומכאניות בפרויקט בהיקף של כ-15 מיליון שקל מתוך עלות הפרויקט, הנאמדת בכ-70 מיליון שקל.

 

כיום נמצאים משרדי הקרן לידידות ברחוב יד חרוצים בירושלים ובניית משכנה החדש עתידה להתחיל בעוד כשלושה שבועות. הקבוצה פועלת מתחילת השנה במספר פרויקטים מוכרים כדוגמת הספרייה הלאומית בירושלים, קריית הממשלה בנתניה ומתקן האגירה השאובה בצוק מנרה.

 

הדמיית המבנה החדש הדמיית המבנה החדש הדמיה: פלסנר אדריכלים

       

 

הקרן לידידות, מייסודו של הרב יחיאל אקשטיין, היא ארגון חברתי הפועל, כהגדרתו, לחיזוק חוסנה של ישראל. עיקר פועלה המתוקשר של הקרן הוא בסיוע לאוכלוסיות במצוקה באמצעות תרומתם של כ-1.4 מיליון איש, שאינם יהודים. הקרן גייסה עד כה כארבעה מיליארד שקל לביצוע פרויקטים שונים בתחומי הרווחה, עלייה וקליטה, חירום ובטחון בישראל.

 

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, פועלת בחמישה מגזרי פעילות באמצעות החברות הבנות שבבעלותה: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, שירות ואחזקה, פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x