$
בורסת ת"א

ראש צוות ביומד ברשות ני"ע: "אי ודאות רגולטורית ביחס לחברות הקנאביס עדיין קיימת"

עו"ד אלי דניאל האחראי על תחום הקנאביס ברשות התייחס בכנס התאגידים להודעות המרובות שמשגרות חברות הקנאביס לבורסה: "יש לא מעט חברות שמדווחות בתדירות גבוהה על מזכרי הבנות בישראל או בחו"ל - אין משמעות הדיווחים שהעסקה צפויה להתקיים במציאות"

צלי גרינברג 17:2425.12.18

רשות ניירות ערך משגרת ביקורת מרומזת על התנהלות חברות הקנאביס הרפואי הנסחרות בבורסה בת"א. עו"ד אלי דניאל, ראש צוות במחלקת תאגידים ברשות, התייחס בכנס התאגידים העשירי של הרשות, בין היתר, להודעות הרבות שמשגרות חברות הקנאביס לבורסה.  

"יש לא מעט חברות שמדווחות בתדירות גבוהה על מזכרי הבנות בישראל או בחו"ל. יש להבין, כי דיווח כזה אין משמעותו שהעסקה בטוחה וצפויה להתקיים במציאות, ויש לשים לב לכך", אמר דניאל בכנס.

 

עוד הדגיש דניאל שההחקיקה הקיימת לא בהכרח פותרת את כלל הסוגיות העולות מפעילות חברות אלה: "כדאי למשקיעים להיות מודעים לכך, שאי הוודאות הרגולטורית ביחס לחברות הקנאביס עדיין קיימת".

 

לדבריו, בימים הקרובים תפיץ הרשות דגשים למשקיעים בתחום הקנאביס הרפואי: "אנו מתייחסים לחברות הקנאביס הציבוריות בדיוק כמו כל חברה ציבורית אחרת. לכן דרשנו משורה של חברות שפרסמו הערכות שווי לפרסם גם את ההנחות שעמדו בבסיסה. באחד המקרים, הופחתה הערכת השווי ב-40% בעקבות הערות סגל הרשות".

 

דניאל התייחס בכך לזימון המתוקן שהוציאה חברת תפן לאסיפת בעלי המניות והנושים - בהתאם לדרישת הרשות חתכה תפן את  את הערכת השווי שלה לאחר המיזוג עם פעילות קנאביס ב-40% לשווי מעודכן של 132.4 מיליון שקל (השווי הראשוני שהציגה תפן עמד על 215 מיליון שקל).עיקר השינוי בהערכת השווי של תפן חל בעקבות שינוי אחוזי ההיוון מ-11.3% לעד 18.6% בטווח התחזית שהציגה החברה לשלוש השנים הבאות ועד 20.1% לטווח הארוך יותר.

 

 

 

 צילום: Pavlina Schultz

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x