$
שווקי חו"ל

שערוריית הליבור: UBS ישלם 68 מיליון דולר בארה"ב

זה צפוי להיות האחרון בשורה של הסדרים שנחתמו עם בנקים בעקבות הפרשה. UBS שילם כבר מעל 1.5 מיליארד דולר בקנסות לרשויות בארה"ב ובאירופה בשל מעורבותו בפרשת הטיית הריבית

שירות כלכליסט 12:1722.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור השוק של כלכליסט

 

הבנק השוויצרי UBS הסכים לשלם 68 מיליון דולר בכדי ליישב חקירה בארה"ב בנוגע לתפקידו בהטיית שיעור ריבית הליבור. זה צפוי להיות האחרון בשורה של הסדרים שנחתמו עם בנקים בעקבות הפרשה. UBS כבר שילם מעל 1.5 מיליארד דולר בקנסות לרשויות בארה"ב ובאירופה בשל מעורבותו בפרשת הטיית הריבית.

 

 

 

בחקירה השתתפו 40 מדינות ברחבי ארה"ב, שכבר הגיעו להסדרים דומים עם הבנקים ברקליס, דויטשה בנק וסיטיבנק, ששילמו ביחד קרוב ל-500 מיליון דולר בקנסות.

 

 צילום: בלומברג

 

 

ריבית הליבור, שהיא הריבית הבין בנקאית על הדולר, נקבעת אחת ליום ומשמשת לקביעת המחירים של שורה של כלים פיננסיים. כך למשל בקביעת הריבית על כרטיסי אשראי משתמשים בליבור כבנצ'מרק. הפרשה התפוצצה ביוני 2012 והחלה בחקירה פלילית שהתנהלה בבריטניה לאחר שלפי החשד סוחרים היטו את שערי הריבית באופן שיאפשר להם לגרוף רווחים.

 

"החקירה שלנו תמשיך במטרה שכל הבנקים שפגעו בצרכנים ישלמו את המחיר", מסר התובע הכללי של קונטיקט, ג'ורג' ג'פסן.

 

 

ממשרד התובעת הכללית של ניו יורק, ברברה אנדרווד, נמסר כי UBS הרוויח מיליונים מההתנהלות בלתי הגונה, בעוד שהיישויות הממשלתיות שהשקיעו במשותף עם הבנק לא היו מודעות לדבר. "לא נסבול התנהלות מניפולטיבית או מוליכת שולל שפוגעת במהימנות של שוקי ההון שלנו", הצהירה התובעת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x