$
בורסת ת"א

נוקד קפיטל של ורמוס וברכה רכשו מניות אלקטרה צריכה ב-70 מיליון שקל

הרכישה האחרונה, בסכום של 24 מיליון שקל, הגדילה את ההחזקה של נוקד ל-7.4% והפכה אותה לבעלת עניין; גורמים בשוק מעריכים - גולן טלקום עומדת מאחורי העניין של נוקד

צלי גרינברג 18:2318.12.18

רועי ורמוס ושלמה ברכה נכסים להחזקה מהותית באלקטרה צריכה. חברת קרנות הגידור נוקד קפיטל של ורמוס וברכה הפכה לבעלת עניין לאחר רכישה של כ-590 אלף מניות בכ-24.1 מיליון שקל - ועלתה להחזקה של 7.4% באלקטרה צריכה.  

במהלך החודש האחרון רכשה נוקד כ-1.66 מיליון מניות ב-70 מיליון שקל. גורמים בשוק ההון אמרו ל"כלכליסט" כי אלקטרה צריכה יוצרת עניין בעיקר בשל החזקותיה בגולן טלקום, לנוכח שורה של אפשרויות שעל הפרק - ובראשן הצפי להעלאת מחירי חבילות הסלולאר בכ-10%-15% והתוכנית להפרדת גולן שתיסחר כחברה עצמאית.

 

לטענת הגורמים האמורים, אלקטרה צריכה נסחרת למעשה בחסר של כ-40%-50% ביחס לשווי הראוי. לטענתם, למרות שעסקי המזגנים שלה חוו שנה שלא תאמה את ציפיות המשקיעים, היא עדיין אחת מ-2 החברות הגדולות בתחום ותוצאות השנה בחטיבת המזגנים ניכרו בענף כולו ולא רק בחברה.

 

אלקטרה מוצרי צריכה רשמה ירידה חדה של 66.7% ברווחיה ברבעון השלישי של 2018 והוסיפה 14 מיליון שקל בלבד לשורה התחתונה של החברה האם אלקו, לעומת תרומה של 42 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד. סמנכ"ל הפיתוח העסקי של אלקו, אבי ישראלי, אמר אז שההנהלה החדשה של אלקטרה צריכה "שוקדת על תוכנית ארגון מחדש שצפויה להשיב את החברה במהרה לפסי צמיחה ורווחיות".

 

 

רועי ורמוס רועי ורמוס צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x