$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ביגר נגד אליהו: ״אם הייתי מנכ״ל תחתיו - לא הייתי נשאר דקה״

הממונה על שוק ההון משה ברקת ערך היום פגישות נפרדות עם אליהו ועם הדח"צים של מגדל והורה על פירוק הוועדה שהקים אליהו לפיקוח על הנהלת מגדל; הדח"צ ביגר: "צריך לעשות סדר, להבהיר מה תפקידו של שלמה בדירקטוריון ומה תפקידו כבעל הבית״

רחלי בינדמן 13:2316.12.18

תמה פגישת הבירור שערך משה ברקת הממונה על שוק ההון עם שלמה אליהו בעל השליטה במגדל ויתר חברי דירקטוריון מגדל. ל"כלכליסט" נודע כי הפגישות התקיימו בנפרד - אליהו הגיע לשיחה אחד על אחד עם ברקת, עודד שריג יו"ר מגדל ביטוח בנפרד והדח"צים בנפרד.  

במסגרת פגישת הדירקטורים נכחו אברהם ביגר רונית בודו ומרב כנען ובמהלכה הפתיע ביגר שאמר כי התערבותו של אליהו בניהול בפועל של החברה הוא בעייתי. ״אם הייתי מנכ״ל מגדל והבעלים היה מסתובב לי בין הרגליים כמו שאליהו מסתובב - לא הייתי נשאר דקה. בסוגייה הזו אתם צריכים לטפל״.

 

ביגר הוסיף: ״צריך לקבל את ההחלטה מה מעמדו של בעל השליטה בדירקטוריון ובחברה. הבעיה האמיתית היא שצריך לעשות סדר, לחדד ולהבהיר מה תפקידו של שלמה בדירקטוריון ומה תפקידו כבעל הבית״.

 

הממונה ברקת הורה לאליהו לפרק את הוועדה המיוחדת שהקים לצורך הידוק הפיקוח על הנהלת מגדל שבה חבר הוא עצמו, אברהם ביגר ורונית בודו. מדובר בוועדה שמינה אליהו לפני כחודש לאחר שהביע חוסר שביעות רצון ממנהליו היחסית טריים עודד שריג היו"ר של מגדל ביטוח והמנכ"ל מגדל דורון ספיר עודד שריג, שניהם מונו לפני כחצי שנה.

 

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: ריפליי הפקות צילום

 

שלמה אליהו פרסם לאחר הפגישה הודעה לתקשורת בה הבהיר כי החליט ביוזמתו לפרק את הוועדה שהקים. לדבריו, במהלך הפגישה אמר אליהו לממונה "בהמשך לפרסומים בתקשורת ועקב חוסר הבנה של מטרת הוועדה – אני ממליץ לדירקטוריון החברה לבטל את ועדת הדירקטוריון. לצערי לא הבינו את מטרתה החוקית". לדבריו "מטרת הוועדה הוגדרה כשיפור התייעלות החברה וביצועיה". לפי אליהו, מגדל אחזקות ומגדל ביטוח קיבלו חוות דעת משפטית לפיה אין מניעה לקיום פעילות הוועדה במתכונת שעליה הוחלט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x