$
בורסת ת"א

אשטרום נכסים והראל מוכרות בניין בגרמניה ב-162 מיליון שקל

חברת הנדל"ן וחברת הביטוח קנו את בניין המשרדים בהנובר ב-2010 תמורת 126 מיליון שקל; אשטרום נכסים, שמחזיקה ב-51% בבניין, צפויה לרשום בגין העסקה רווח של 18.8 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 13:1716.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

 

מימוש מוצלח לחברת אשטרום נכסים מקבוצת אשטרום, ושותפתה חברת הביטוח הראל. החברות הודיעו היום (א') על הסכם למכירת בניין משרדים בעיר הנובר שבגרמניה תמורת כ-162 מיליון שקל (37.8 מיליון יורו). שתי החברות רכשו את הבניין המדובר ב-2010 תמורת 126 מיליון שקל.

אשטרום נכסים מחזיקה ב-51% בבניין, והיא דיווחה כי היא צפויה לרשום בגין העסקה רווח של כ-18.8 מיליון שקל. מועד ההכרה ברווח בדוחות הכספיים של החברה תלוי במועד השלמת העסקה.

 

ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים, ציין כי בחברה "ממשיכים בפעילות השוטפת לאיתור נכסים מניבים בעלי פוטנציאל השבחה, כדוגמת שלושת בנייני המשרדים בגרמניה שנרכשו בתחילת השנה".

           

ירון רוקמן מנכ"ל חברת אשטרום נכסים ירון רוקמן מנכ"ל חברת אשטרום נכסים צילום: ישראל הדרי

      

 

לאחר מכירת הנכס בהנובר, תחזיק אשטרום נכסים ב-16 נכסים בגרמניה, מתוכם שבעה בבעלות מלאה. בנובמבר האחרון פירסמה החברה את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2018, והציגה הכנסות של כ-58.8 מיליון שקל ברבעון, לצד רווח נקי של כ-45.8 מיליון שקל.

 

מניית אשטרום נכסים נסחרת היום בצהריים בירידה של 0.6%, לאחר שירדה ב-3.4% ב-12 החודשים האחרונים. שווי השוק המגולם לחברה עומד על כ-1.34 מיליארד שקל.

 

אשטרום נכסים, בהובלת היו"ר רמי נוסבאום, עוסקת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל (כיום בגרמניה) הכולל בין השאר קניונים ומרכזי מסחר, מבני משרדים ותעסוקה ומבני תעשייה, המיועדים בעיקר להשכרה. כחלק מפעילות זו, מספקת החברה גם שירותי ניהול לנכסיה ומעת לעת משקיעה בתחומים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x