$
בורסת ת"א

ממגדל לפז - המבקרת הראשית של מגדל מונתה לסמנכ"לית כספים בפז

מיכל לשם התפטרה בסוף השבוע מחברת הביטוח מגדל, לאחר שהממונה על שוק ההון משה ברקת הוציא זימון לדירקטוריון לשיחת נזיפה - כעת מצאה משרה חדשה בפז, שעל תפקיד היו"ר שלה עשוי להתמודד אברהם ביגר, המכהן כדח"צ במגדל

רחלי בינדמן 09:3816.12.18

כיסאות מסתובבים בשוק ההון: מיכל לשם המבקרת הראשית הוותיקה של מגדל עוברת לתפקיד בכיר בחברת פז נפט. רק ביום חמישי דווחה מגדל על התפטרותה של לשם מהתפקיד והבוקר (א') מתברר שמצאה לה משרה חדשה ומכניסה - סמנכ"לית הכספים של חברת הנפט המנוהלת על ידי יונה פוגל.   

בניגוד למגדל שהיא חברת ביטוח וכפופה למגבלת שכר הבכירים של 2.5 מיליון שקל בשנה, בפז אין מגבלה על רמת השכר כך שהתגמול שתקבל לשם צפוי לקבל שדרוג.

 

הדיווח על סיום תפקידה של לשם הגיעה בעיתוי בעייתי, ממש יום לאחר שמשה ברקת, הממונה על שוק ההון שלח מכתב קשה לדירקטוריון מגדל, שכולל נזיפה על זלזול בדרישותיו לכנס ישיבת דירקטוריון מיוחדת בחברה. ברקת זימן את הדירקטוריון כולו לשיחת "בירור" שתתקיים היום בבוקר במשרדו בירושלים.

 

עתה נראה שההתפטרות של לשם לא קשורה לאירועים האחרונים אלא בעיקר להצעה המפתה שקיבלה מחברת פז. בשבועות הקרובים צפוי להתנהל מאבק על תפקיד ראשות דירקטוריון פז כאשר אחד המתמודדים על הכיסא עשוי להיות אברהם ביגר, היום דירקטור חיצוני במגדל - שבתוקף תפקיד זה מכיר היטב את לשם.

 

אברהם ביגר אברהם ביגר צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x