$
בורסת ת"א

בורחת מתל אביב: סטרווד שוקלת רכישה חוזרת של האג"ח שגייסה לפני כמה חודשים

ענקית המלונאות של ברי שטרנליכט עשויה לרכוש את האג"ח שגייסה בסך 910 מיליון שקל, לאחר שמאוקטובר האחרון הן נמצאות על תשואה דו־ספרתית, ובחמישי אף הגיעו ליותר מ־20%

חזי שטרנליכט 07:3716.12.18

חברת סטרווד שוקלת לצאת משוק ההון הישראלי. ענקית המלונאות האמריקאית של ברי שטרנליכט, שגייסה 910 מיליון שקל באג"ח עבור פעילות הקניונים שלה, שוקלת לבצע רכישה של האג"ח שלה שקרסו בבורסה התל אביבית. אתר הנדל"ן האמריקאי TheRealDeal פרסם בסוף השבוע ידיעה שלפיה סטרווד שוקלת את ביצוע הרכישה החוזרת של האג"ח שלה. לפי הדיווח, הצעד הזה מגיע לאחר הקריסה במחירן מאז הגיוס בארץ.

 

ביום חמישי ירדו האג"ח של סטרווד ב־2.56%. התשואה שמגולמת לאג"ח עומדת על 20.19%. בתוך חודש אחד ירד מחירן ב־14%, והן נמצאות בתשואה דו־ספרתית מאוקטובר האחרון. האג"ח החלו להיסחר בתל אביב ביוני השנה.

 

בכירי החברה האמריקאית העניקו הערכות פסימיות לגבי תוצאות סטרווד בעתיד הקרוב, בשיחת ועידה עם משקיעיה עם סיכום הרבעון השלישי, לפני יותר משבוע. עקב זאת, העמיקו הירידות במחירי האג"ח של החברה בתל אביב, והתשואה לפדיון חצתה את הרף של 24%. בבעלות סטרווד ווסט, שביצעה את הגיוס בארץ, נמצאים שבעה קניונים בארה"ב.

 

לפני שבוע וחצי קיימה הנהלת החברה שיחת ועידה עם המשקיעים. מנכ"ל החברה מייקל פול גלימצ'ר, המכהן גם כדירקטור שלה, התריע כי בהמשך הדרך צפויה החמרה בסביבה העסקית שבה מתמודדים שבעת הקניונים של החברה. גלימצ'ר התחיל בנימה אופטימית ואמר כי "עונת החגים בנכסים שלנו בארה"ב היתה בסימן פתיחה חזקה. קמעונאים רבים רשמו עליות במכירות ביחס לשנה שעברה".

 

הוא טען כי פשיטת הרגל של רשת סירס (Sears) האמריקאית, שהתרחשה ברבעון השלישי של השנה, צפויה להפוך ל"חדשות נהדרות בטווח הארוך, אך בטווח הקצר ייתכנו הפרעות (Disruptions)". סמנכ"ל הכספים קווין מיכאל הלארן ציין, בנוגע לתוצאות הגרועות של החברה, כי "פעמים רבות לוקחים שני צעדים אחורה לפני שנעים קדימה".

 

בהמשך דבריו הודה גלימצ'ר כי "בטווח הקצר זה יהיה כואב. השנים הקרובות יהיו תנודתיות, משום שיהיו חנויות שיוצאות ונצטרך להכניס שוכרים חדשים. אבל יש לנו שוכרים שמחכים להיכנס כמו מכוני כושר ומסעדות. תהיה לנו תקופה של אי ודאות בזמן הקרוב".

 

ברי שטרנליכט ברי שטרנליכט

בטל שלח
    לכל התגובות
    x