שווקי חו"ל

ניסאן: נציגים של קרלוס גוהן הוציאו מסמכים מדירת החברה בריו

לפי יצרנית הרכב היפנית, בדירה ניתן למצוא ראיות נגד היו"ר המודח שנעצר ביפן בחודש שעבר בחשד להעלמת מס

שירות כלכליסט 18:5414.12.18
ניסאן הודיעה כי נציגים של היו"ר המודח קרלוס גוהן הוציאו מדירת המריבה בריו מסמכים. לפי יצרנית הרכב היפנית, בדירה ניתן למצוא ראיות נגד גוהן, שנעצר ביפן בחודש שעבר. אולם עורכי דין המייצגים את גוהן טענו כי הם מעוניינים להוציא חפצים אישיים שלו. בית המשפט בברזיל צידד השבוע בגוהן ואפשר לנציגיו להיכנס לדירה השייכת לחברה, תחת השגחת נציגים של ניסאן.

 

"בנוסף לחפצים אישיים, הנציגים של ניסאן הבחינו שנציגיו של גוהן הוציאו מהדירה שני קלסרים המכילים מסמכים", מסר דובר החברה ניק מקספילד. עם זאת, הוא ציין כי אינם מודעים לתוכן של המסמכים המדוברים, שכן בית המשפט דחה את בקשתם לעיין בהם.

 

לפי ההודעה של ניסאן, החברה הפסידה גם בערעור שהוגש ברגע האחרון לבית המשפט בריו, ונציגיה אינם מורשים לחזות בפתיחה של שלוש כספות הנמצאות בתוך הדירה. הכספות הללו עומדות במרכז המחלוקת בין הצדדים. נציגים מטעם יצרנית הרכב גילו את הכספות כאשר הגיעו לדירה לאחר ההדחה. עוד על פי הודעת ניסאן, נמצאים בדירה "רהיטי מעצבים ופריטי נוי". ניסאן רכשה את הדירה ב-2011, לאחר שפתחה מפעל בעיר סמוכה, והיא אחת מני רבות ברחבי העולם שהועמדו לרשותו של גוהן.

יו"ר ניסאן המודח קרלוס גוהן יו"ר ניסאן המודח קרלוס גוהן צילום: אוראל כהן

 

 

בניגוד למתוכנן, הדירקטוריון של ניסאן לא יבחר יו"ר חדש שיחליף את קרלוס גוהן העצור בפגישתו ב-17 בדצמבר. הסיבה לכך היא שהוועדה שמונתה לבחור מועמד לא הצליחה להגיע להסכמה בפגישתה ביום חמישי, כך לפי מקורב לנושא.

 

בסוכנות הידיעות רויטרס מדווחים כי הוועדה, המורכבת משלושה דירקטורים חיצוניים, הודיעה שהיא זקוקה ליותר זמן כדי להחליט על מועמד מתאים. לפי המקורב, שלושת חברי הוועדה ימשיכו את הדיונים במהלך סוף השבוע, אך אינם צפויים להמליץ על אף אחד בפגישת הדירקטוריון המתוכננת ליום שני. במקביל, חברי הדירקטוריון של יצרנית הרכב החליטו להקים ועדה חיצונית שתמליץ כיצד לשפר את המינהל בחברה.

 

גוהן, ששימש בעבר גם כמנכ"ל החברה והוא מנכ"ל רנו, נעצר ביפן ב-19 בנובמבר בחשד לעבירות פיננסיות והצהרה כוזבת של גובה השכר שלו בחמש השנים מ-2010, הנמוכה בכחצי מ-10 מיליארד ין (88 מיליון דולר) שהרוויח בפועל. ביום שני הוגש נגדו כתב האישום. במקביל, הוא נעצר מחדש על אישומים נוספים הנוגעים להצהרה כוזבת של ההכנסות שלו בשלוש השנים עד מרץ 2018, מהלך שאפשר לרשויות בטוקיו להאריך את מעצרו עד ה-20 בדצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x