$
בורסת ת"א

מנרב ואפקון זכו בחוזה להקמת בנק הדם ומרכז הלוגיסטיקה של מד"א

התמורה בהסכם צפויה לעמוד על 262 מיליון שקל - תקופת הביצוע המשוערת עומדת על 26 חודשים; אפקון תבצע את עבודות המערכות האלקטרו-מכאניות בפרויקט

מיקי גרינפלד 09:3209.12.18

מנרבו אפקון החזקות זכו יחד בחוזה המכובד והמרכזי של של מד"א ברמלה. חברה בת של אפקון וחברה בת של מנרב (מנרב הנדסה ובנין) זכו במשותף בחוזה להקמת בנק הדם והמרכז הלוגיסטי של מגן דוד אדום בעיר רמלה, והן יהיו הקבלניות הראשיות בפרויקט.  

התמורה בהסכם צפויה לעמוד על 262 מיליון שקל ותקופת הביצוע המשוערת של הפרויקט עומדת על 26 חודשים. בשלב זה עדיין לא הוחלט אם הפרויקט בוצע בשיתוף פעולה של שתי החברות או באמצעות חברה יעודית שיקימו במשותף ובחלקים שווים. 

 

לפי ההסכמות בין אפקון למנרב, החברה הבת של אפקון תבצע את כל עבודת המערכות האלקטרו מכאניות של המבנים, מנרב הנדסה תבצע את עבודות ההנדסה האזרחית. ההשקעה הכספית של כל צד תהיה דומה. שתי החברות המבצעות ישאו במשותף ובחלקים שווים בכל הסיכויים והסיכונים הנובעים מהפרויקט.

 

אפקון סגרה בתקופה האחרונה שורה של חוזים מהותיים, האחרון שבהם בתחילת החודש - ב-2 בדצמבר דיווחה על חתימת החוזה עם חברת מובילאיי לתכנון והקמת הקמפוס העולמי החדש של החברה בהר החוצבים בירושלים, תמורת 950 מיליון שקל (הדיווח הראשוני על הזכייה בחוזה פורסם ב-19 בנובמבר). החלק האחרון בפרויקט המוכן יימסר ללקוח ב-1 באוקטובר 2022.

 

בחודש אוקטובר דיווחה אפקון בהודעה משותפת עם המכללה למינהל כי יקימו מתחם מעונות סטודנטים בהיקף של כ-16 אלף מ"ר בנוי בקמפוס המכללה בראשון לציון. עלות הפרויקט מוערכת על ידי הגופים בכ-130 מיליון שקל. את הפרויקט יתכנן ויקים תאגיד ייעודי בבעלות משותפת של שני הגופים, אשר יתקשר בהסכם עם המכללה לצורך זה.

 

 

ישראל רייף יו"ר אפקון החזקות ישראל רייף יו"ר אפקון החזקות צילום: אוראל כהן

 

ישראל רייף, יו"ר אפקון החזקות, אמר בעקבות הזכייה: "מדובר בפרויקט עתיר מערכות שהינו אסטרטגי עבור אפקון, שבו היא תוכל להביא לידי ביטוי את פעילותן של כלל ה

חטיבות שלה בצורה מיטבית. אנו מברכים על שיתוף הפעולה הפורה והמוצלח עם קבוצת מנרב אשר יוביל להקמה מוצלחת ויעילה של המבנה בתנאים מיטביים לטובת כל הגורמים המעורבים"

 

אברהם קוזניצקי יו"ר מנרב אחזקות בירך גם הוא את הזכייה המשותפת: "אנו שמחים על הזכיה המשותפת עם אפקון במכרז. פרויקט זה ממשיך את המומנטום החיובי של החברה בתחום הביצוע, שיתוף הפעולה עם אפקון, על שלל יכולותיה, יסייע להצלחת הפרויקט וסיומו בזמן ובאיכות המצופה".   

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x