$
בורסת ת"א

גארי בארנט יבצע רכישה עצמית של אג"ח אקסטל בסכום של עד 50 מיליון דולר

סוף השבוע עמד בסימן ניסיון לשיקום אמון המשקיעים. אולייר תכניס לכמה נכסים משקיע בתנאים מועדפים שיחליף חוב קיים. ברוקלנד מבקשת למנות מומחה למחזיקים לטובת ההסדר ב־550 שקל לשעה

רחלי בינדמן 07:3709.12.18

חברות הנדל"ן האמריקאיות, שהאג"ח שגייסו בתל אביב ריכזו את מרבית הכותרות השליליות במהלך השבוע האחרון, פתחו בסוף השבוע בקרב בלימה בניסיון לשקם את אמון המשקיעים בהן.

 

אקסטל של גארי ברנט, שהאג"ח שלה נסחרות בתשואה דו־ספרתית על רקע הסערה באג"ח האמריקאיות של החודשים האחרונים, הודיעה בסוף השבוע על תוכנית לרכישה עצמית של אג"ח החברה בסכום של עד 50 מיליון דולר וכן על בחינת אפשרות לבצע עסקאות "ריפו" (repurchase agreement) בקשר עם רכישת אותן אג"ח תוך נכונות להשתמש במזומנים שברשותה לצורך הרכישה, לכאורה, בתמחור אטרקטיבי.

 

צעד זה של אקסטל מגיע לאחר שלפני חצי שנה התפטרו מהחברה הדח"צ דוד ברוך והדירקטור הבלתי תלוי יהלי שפי, שסירבו לאשר חלוקת דיבידנד בחברה על רקע התשואות הגבוהות שבהן האג"ח שלה נסחרו. אחרי סדרת פגישות שערך ברנט עם מוסדיים, שמהם גייס 1.65 מיליארד שקל, הקדימה אקסטל בכמה שבועות את תשלום הקרן הראשון והמשמעותי לסדרה א', בהיקף של 525 מיליון שקל (מחצית מהקרן), שאותו ביצעה בשבוע שעבר במקום בסוף דצמבר.

 

ניסיון הרגעה נוסף נעשה ביום חמישי כאשר יואל גולדמן, הבעלים של אולייר, ערך שיחת ועידה טעונה עם המחזיקים, ובהמשך עדכנה אולייר על הכנסת המשקיע בתנאים מועדפים לכמה מנכסיה. אותו משקיע הוא שהעניק לה הלוואה קצרת מועד של 29 מיליון דולר בריבית של 9.75% שנפרעה כעבור שבוע.

 

גם ברוקלנד, שהתניעה לאחרונה הליכים לגיבוש הסדר חוב עם המחזיקים שלהם היא חייבת 180 מיליון שקל, דיווחה כי נאמן האג"ח עו"ד יוסי רזניק ביקש מבית המשפט למנות למחזיקים את רו"ח יצחק עידן (מפירמת רו"ח בייקר טילי) כמומחה לצורך סיוע בגיבוש הסדר החוב. עידן ממילא מייעץ לנאמן ולמחזיקים עוד טרם פרסום דבר ההסדר.

 

שכר הטרחה שאותו תשלם ברוקלנד — על חשבון החוב לנושים — יעמוד על 550 שקל לשעה אך יוגבל ל־180 אלף שקל עבור 400 שעות. עידן מכהן גם כיועץ כלכלי לנאמנים ולנציגות מחזיקי האג"ח של אפריקה השקעות וכיהן כמומחה מטעם בית המשפט וכן כיועץ כלכלי לבעלי האג"ח בהליכים הקשורים להסדרי חוב בחברות רבות.

 

גארי בארנט גארי בארנט צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x