$
שווקי חו"ל

אפל ירדה למקום השלישי בשווי שוק בארה"ב - אחרי מיקרוסופט ואמזון

מניית ענקית הטכנולוגיה ירדה היום ב-1.1% ושווי השוק שלה עומד על 829 מיליארד דולר - מתחת לאמזון (830.9 מיליארד דולר) ומיקרוסופט (838.3 מיליארד דולר)

שירות כלכליסט 23:5006.12.18

מניית אפל התרחקה ממעמדה כחברה בעלת שווי השוק הגבוה בעולם, לאחר שמניותיה ירדו היום (ה') בשיעור של 1.1% במסחר בבורסות ניו יורק. שווי השוק של החברה ירד היום ל-829 מיליארד דולר. מי שניצבות מעליה הן מיקרוסופט, עם שווי שוק של 838.3 מיליארד דולר, ואמזון עם שווי שוק של 830.9 מיליארד דולר. מניות מיקרוסופט עלו היום ב-0.6% ומניות אמזון טיפסו בשיעור חד יותר של 1.9%.

 

 

מניות שלושת החברות נמצאות באור הזרקורים בשבועות האחרונים. לאחר שנים שבהן אפל שלטה ללא עוררין בפסגת החברות עם שווי השוק הגבוה ביותר, סגרו מיקרוסופט ואמזון את הפער בזכות צמיחה חזקה בעסקי מחשוב הענן שלהן, כך על פי מרקטווץ'. בתוך כך, אפל סובלת בעת האחרונה מחששות הנוגעים ליכולותיה להמשיך ליצור ביקוש יציב למכשיר הדגל שלה - האייפון - על רקע מחיריו הגבוהים. מניית אפל עלתה ב-3% בלבד מתחילת השנה, בעוד שמניית אמזון נסקה ב-45% מתחילת השנה ומניית מיקרוסופט הוסיפה 27% לערכה.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ביום שישי האחרון עקפה מיקרוסופט את אפל והפכה לחברה עם שווי השוק הגובה בארה"ב. שווי השוק של מיקרוסופט בעת נעילת המסחר ב-30 בנובמבר עלה על זה של אפל. לאורך השבוע שעבר עקפה מיקרוסופט את אפל במהלך המסחר, אך אפל סגרה את הפער באופן עקבי לפני סיום המסחר - וננעלה כחברה בעלת השווי הגבוה ביותר בארה"ב.

חנות אפל בשדרה החמישית בניו יורק חנות אפל בשדרה החמישית בניו יורק צילום: גטי אימג'ס

 

 

ביום שישי האחרון, כאמור, התהפכו היוצרות בעת הנעילה בוול סטריט: מיקרוסופט החזיקה בעת הנעילה בשווי שוק של 851.2 מיליארד דולר. מנגד, שווי השוק של אפל עמד על 847.4 מיליארד דולר בלבד. אם מיקרוסופט תסיים את 2018 כחברה בעלת השווי הגבוה ביותר - זו תהיה השנה הראשונה שאותה היא מסיימת במקום זה מאז 2002. עבור אפל מדובר במכה של ממש, שכן החברה ניצבת בצמרת החברות בעלות השווי הגבוה בארה"ב באופן עקבי מאז 2012.

 

חודש לפני זה, ב-26 באוקטובר, עקפה מיקרוסופט את אמזון, והפכה לחברה עם השווי שוק השני בגודלו בעולם, לאחר שענקית הסחר המקוון מחקה 68.1 מיליארד דולר משוויה בעקבות כך שלא עמדה בציפיות ההכנסה של וול סטריט ברבעון השלישי. באותו יום הפכה ענקית התוכנה מיקרוסופט לחברה השנייה בגודלה בארה"ב, עם שווי שוק של 821.05 מיליארד דולר.

 

מניית ענקית הקמעונאות האלקטרונית של ג'ף בזוס ירדה ב-7.8% באותו היום, שהיה היום הגרוע ביותר עבורה מאז ה-24 באוקטובר 2014. שווי השוק של אמזון עמד אז על 803.28 מיליארד דולר, ובזוס עצמו הפסיד באותו היום 11 מיליארד דולר משווי מניות החברה שבידו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x