שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

קריאות ביניים נגד ג'יימי דיימון בנאומו בניו יורק - ונגד ג'יי.פי מורגן

במהלך נאומו בכנס השנתי של גולדמן זאקס קמו שניים מהנוכחים ותקפו את המימון שסיפק ג'יי.פי מורגן למחנות המעצר של המהגרים. דיימון הדגיש: הבנק הביע תמיכה ברפורמה במדיניות ההגירה

שירות כלכליסט 20:2604.12.18

ה'את משעממת' - גרסת עולם הבנקאות הנוצץ של ניו יורק: ג'יימי דיימון, מנכ"ל ויו"ר ג'יי.פי מורגן - הבנק הגדול בארה"ב - נשא הערב (ג') דברים בכנס הפיננסים השנתי הענק של גולדמן זאקס בניו יורק, וחטף על הראש. דיימון בחר להגיב אמנם אך נמנע מלתקוף חזרה. CNBC סיקר את האירועים.   

10 דקות לאחר תחילת נאומו של דיימון קם אדם (שזהותו אינו ידועה) ודרש לדעת האם ג'יי.פי מורגן תפסיק להעניק מימון לבתי כלא פרטיים ולמתקני מעצר באחריות גורמים פרטיים. "הם נועלים מהגרים, כולל ילדים, וקורעים משפחות, יש לך כל כך הרבה כוח לעשות משהו, מדוע לא תעשה", קרא האיש.

 

דיימון הותקף בחודשים האחרונים מצד תנועות להגנה על זכויות אדם, לנוכח המימון שסיפק ג'יי.פי מורגן לחברות GEO Group ו- CoreCivic, אשר מנהלות את מתקני המעצר למהגרים. דיימון לא התייחס ישירות לדברים אך הדגיש שג'יי.פי מורגן (וכך גם הפעילות של חברת Roundtable בוושינגטון – שגם אותה מוביל דיימון כיו"ר), הביע תמיכה מלאה ברפורמה בהגירה.

 

דקות מאוחר יותר, הגיעה הפרעה נוספת, הפעם מצד אישה שדרשה לדעת: "מתי תפסיק לכלוא ילדים בכלוב". דיימון הגיב בחצי חיוך. "טוב, אם יש עוד מישהו שיש לו מה לומר שיופיע, תוציאו הכול עכשיו", אמר מנכ"ל ג'יי.פי מורגן – הקהל הגיב בחיוך.

 

באופן כללי, כמנהל הוותיק של התעשייה הפיננסית, סופג דיימון (62) באופן שוטף ביקורת מצד תנועות זכויות אדם ואקלים על פעילות פסולה של הסקטור הבנקאי . בה בעת, הוא גם העביר בשנה האחרונה ביקורת על התנהלותו של הנשיא דונלד טראמפ - וחטף ממנו כמובן חזרה.  

 

 

ג'יימי דיימון ג'יימי דיימון צילוםם: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x