$
בורסת ת"א

מאבק על הבכורה בשוק הקנאביס: דני נוה קורא תיגר על אהוד ברק

ווייטסמוק הודיעה על מיזוג עם חברת הקנאביס Better וצופה שהמיזוג יהפוך אותה לחברה הבורסאית הישראלית הגדולה ביותר בתחום, יותר מאינטרקיור. האפשרות שתייצר מוטלת בספק. מניית וויטסמוק טיפסה מאז ההודעה המתוקנת ב־25%

צלי גרינברג 08:5004.12.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת וויטסמוקהוציאה אתמול (ב') דיווח מתוקן על עסקה תלויה למיזוגה עם חברת הקנאביס Better, אחת משמונה המגדלות הפועלות בשוק הקנאביס הרפואי בישראל.

במסגרת הדיווח, עולה כי ל־Better אין עדיין מפעל ייצור עצמאי למוצרי קנאביס רפואי בישראל, כפי שנדרש מכלל החברות בתחום, עם כניסת האסדרה החדשה לתוקף במרץ 2019. עם זאת, מאז פרסום הדיווח המתוקן, עלתה בכ־25%.

 

Better מייצרת מוצרי קנאביס באמצעות צד שלישי ופועלת כיום בכל שרשרת הערך, מהגידול ועד האספקה ללקוח, ברישיון משרד הבריאות, שניתן לה במסגרת האסדרה הנוכחית.

 

ב־2016 התקבלה החלטת ממשלה שקבעה מתווה חדש להסדרת הקנאביס הרפואי בישראל. פנחס צרויה, מנכ"ל אסותא לשעבר ומנכ"ל Better אמר ל"כלכליסט", כי "אנחנו פועלים קשה מאוד להשגת מלוא האישורים הנדרשים, כדי לעמוד בתנאי האסדרה החדשה ואופטימיים מאוד לגבי האפשרות לקבלם עד לכניסתה לתוקף".
       

דני נוה, יו"ר Better ואהוד ברק, יו"ר אינטרקיור דני נוה, יו"ר Better ואהוד ברק, יו"ר אינטרקיור צילום: עמית שעל


 

         

אין ודאות שיתקבלו רישונות

 

עם זאת, במסגרת הדיווח המתוקן, ציינה החברה כי עד לפרסומו, עדיין לא החליטה איזה סוגי רישיונות תבקש, וכי אין וודאות שתקבל את הרישיונות והאישורים.

 

אם אכן תקבל את הרישיונות המבוקשים ובהנחה והעסקה עם Better תצא לפועל, וויטסמוק צפויה להפוך לחברת הקנאביס הגדולה בתחום מבחינת גובה ההכנסות ומספר המטופלים. שהיא גם בעלת רישיון מהיק"ר, היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. בכך החברה קוראת תיגר על אינטרקיור. היו"ר הפעיל של אינטרקיור הוא אהוד ברק, והשוואתה אליה מבוססת על גובה ההכנסות ומספר המטופלים של שתיהן נכון לשנת 2017.

 

מה דעתך על מניית טקטונה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עסקת המיזוג תהפוך את Better לבעלת 80% מהמניות ואחד התנאים של Better למיזוג הוא שבקופת וויטסמוק יהיו 12 מיליון דולר, פחות הוצאות גיוס, טרום המיזוג, לטובת פעילות מיידית עם כניסתה. "אנו פועלים כבר 8 שנים בתחום ויש לנו פתרונות למחלות עם זנים מיוחדים שפיתחנו, וניסיון שצברנו, שעימם אנו רוצים להגיע לשווקים נוספים. שוק ההון יעזור לנו להגיע לשם".

 

צפי ל־4 טונות בשנה

 

חברת Better הוקמה ב־2009 ופועלת בתחום גידול קנאביס בישראל תחת רישיון משרד הבריאות. החברה מדווחת כי היא מגדלת קנאביס בחווה של כ־10 אלף מ"ר, המהווה פוטנציאל לגידול מסחרי של כ־4 טונות בשנה. לחברה מאגר מטופלים של כ־5000 מטופלים, המקבלים קנאביס רפואי מידי חודש. החברה פועלת כיום לייצור גידול ושיווק של קנאביס רפואי בגרמניה, צ'כיה ולאחרונה גם אוסטרליה. החברה משתתפת במכרז של משרד הבריאות הגרמני לגידול, ייצור ואספקה של קנאביס רפואי בהיקף של כ־5 מיליון יורו בשנה.

 

היו"ר הלא פעיל ב־Better הוא דני נוה, יו"ר כלל ביטוח ושר הבריאות לשעבר, המכהן בתפקיד מזה חמש שנים. נוה הוא זה שקיבל את צרויה לתפקידו ובענף מספרים כי הוא מסייע לBetter בקידום פעילותה.

 

וויטסמוק עברה מספר גלגולים במסגרתם כמעט ופשטה רגל לפני כ־6.5 שנים ומוגדרת כיום כעוסקת בפרסום בוידאו, במנועי חיפוש ובפיתוח תכנות כתיבה. בין בעלי העניין בה נמצא גם יאיר גולדפינגר, לשעבר אחד ממייסדי מיראביליס שפיתחה את ICQ, אשר נכנס לחברה כמשקיע באוגוסט 2011 ומחזיק כיום ב־12.91% ממניותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x