$
בורסת ת"א

דן מלונות מציעה לרכוש את רשת רימונים של הכשרת היישוב ב-140 מיליון שקל

בדיווח לבורסה מעדכנת קבוצת דן מלונות כי הגישה אתמול את ההצעה להכשרת היישוב - בעלי המניות בהכשרה יקבלו גם הסכום שייקבע בתביעה מול רמ"י; דן מתכוונת להוציא לפועל את העסקה במיזוג משולש הופכי

מיקי גרינפלד וצלי גרינברג 09:2803.12.18

בדרך לעסקת מיזוג בענף המלונאות המקומי? קבוצת מלונות דן מדווחת הבוקר לבורסה בת"א (ב') שהגישה אתמול הצעה לרכישת המלונות של הכשרת היישוב, רשת מלונות רימונים, תמורת 140 מיליון שקל.  

"ביום 2 בדצמבר החברה החלה לנהל משא ומתן עם מלונות הכשרת הישוב על בסיס הצעה שהגישה החברה למלונות הכשרה באותו יום לרכישה של מלוא הונה המונפק והנפרע וזכויות ההצבעה של מלונות הכשרה", נאמר בהודעת דן. העסקה המוצעת היא של מיזוג משולש הופכי (מיזוגה של הרשת הנרכשת לתוך חברה בת שתקים מלונות דן).

 

דן מלונות נסחרת בבורסה בת"א בשווי של 2.7 מיליארד שקל. מניית החברה עלתה ב-21% מתחילת 2018 וב-25% בחישוב של 12 חודשים אחרונים. הכשרת היישוב (שבתי המלון הם רק חלק מפעילותה) נסחרת בת"א בשווי של 846 מיליון שקל. מלונות הכשרה, החברה הבת של הכשרת היישוב, היא המפעילה של רשת רימונים, והיא נסחרת בת"א בשווי של 109.4 מיליון שקל. 

 

מלונות הכשרה מנהלת בימים אלה תביעה נגד רשות מקרקעי ישראל, וזו רשומה בספרי החברה כנכס בשווי של 10.5 מיליון שקל. לפי הודעת מלונות דן, במסגרת ההצעה שהגישה נקבע כי אם החברה תזכה בתביעה יועבר סכום הזכייה לידי בעלי המניות שלה - כך שאם אכן הרכישה תצא לפועל לא תהיה לכך השפעה בהקשר זה.

 

מלונות דן מצרפת להודעה את ההבהרה הנדרשת לגבי חוסר הוודאות של התגבשות ההצעה לעסקה: "אין וודאות שהמשא ומתן האמור יבשיל לכדי עסקה מחייבת וכי השלמתו כפופה, בין היתר, להשלמת בדיקת נאותות לשביעות רצונה של החברה ולחתימה על הסכם מפורט שיהיה כפוף לאישורים הנדרשים על פי דין, לרבות אישורים רגולטוריים".

  

רימונים אילת רימונים אילת קרדיט: מלון רימונים

 

 

עסקי המלונאות של הכשרת היישוב רשמה בתשעת החודשים הראשונים של 2018 ירידה של 14.2% בהכנסות, שעמדו על 157 מיליון שקל - לעומת 183 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017. החברה ייחסה את הירידה בעיקר לסיום הסכם ניהול מלון 'מינרל' בטבריה בסוף 2017, שהביא במקביל גם לירידה בהוצאות הפעלת בתי המלון. ההפסד התפעולי בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם בכ-2 מיליון שקל, בהשוואה לאיזון תפעולי בתקופה המקבילה.

 

הכשרת היישוב כבר ניהל בעבר משא ומתן למכירת החזקותיה בתחום המלונאות, אך הצעה קודמת שעמדה על הפרק העניקה לבתי המלון שווי של 100 מיליון שקקל, נמוך בעשרות אחוזים מההון העצמי שלהן בשעתו, שעמד על 143 מיליון שקל. בהכשרת היישוב החליטו לוותר על ההצעה, ואמרה שהגיעו לפתחה הצעות במחיר גבוה יותר.

 

הכשרת היישוב פרסמה בשבוע שעבר את דוחותיה הכספיים - הקבוצה רשמה בינואר-ספטמבר רווח נקי של ל-68 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017. הרווח הנקי ברבעון השלישיעלה בכ-160% לכ-30 מיליון שקל. עוד עלה מהדו"ח שהחברה מתכננת להתחיל בפעילות מואצת בתחום ההתחדשות העירונית.

 

עופר נמרודי, הבעלים והמנכ"ל של החברה, אמר עם פרסום התוצאות ל"כלכליסט", כי "אנו פועלים להיכנס כשחקן משמעותי בתחום ההתחדשות העירונית ושואפים להפוך למובילים בתחום כבר בשנים הקרובות. אנו מעריכים כי ההתחדשות העירונית תהיה אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים של הקבוצה, בעיקר לנוכח מחסור קרקעות פנויות, דירות ראויות למגורים, והסטנדרט הנמוך של שכונות שלמות שנבנו לפני כ-50 שנה ויותר. כל אלו מחייבים שינוי מעמיק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x