שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

"לא צריך להעלות את הריבית כששוק העבודה במצב טוב והאינפלציה מרוסנת"

כך אמר היום ניל קאשקארי, נשיא הפד של מיניאפוליס, בראיון ל-CNBC. לדבריו, "שיעורי הריבית כיום קרובים לרמה ניטראלית". דבריו של קאשקארי דומים לדברים שאמר השבוע יו"ר הפד ג'רום פאוול ומרמזים של שינוי בגישתו שעשוי להוביל להאטה בקצב העלאות הריבית

שירות כלכליסט 19:0530.11.18

ניל קאשקארי, נשיא הבנק הפדרלי של מיניאפוליס, מאמין שבנקים מרכזיים לא צריכים להעלות ריביות בצורה דרמטית כששוק העבודה במצב טוב והאינפלציה מרוסנת.

 

לדבריו, העלאת ריבית בצורה אגרסיבית מדי לפני שיש בכך צורך עלולה להוביל למיתון בכלכלה האמריקאית. עוד הוסיף כי להערכתו שיעורי הריבית כיום "קרובים לרמה ניטראלית".

 

יו"ר הפד ג'רום פאוול יו"ר הפד ג'רום פאוול צילום: איי אף פי

 

 

קאשקארי אמר את הדברים בראיון ל-CNBC, זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע אמר יו"ר הפד ג'רום פאול שהריבית "מעט מתחת" לרמה ניטראלית, דברים שמרמזים על שינוי בגישה שלו מלפני חודש, אז טען שהריבית רחוקה מרמה ניטראלית – רמה שאינה מתמרצת ואינה מגבילה את הכלכלה.

 

הבורסה הגיבה בעליות לדברים האלה של פאוול, מתוך הנחה שהם מצביעים על כך שריכך את הגישה שלו והוא עשוי להאט את קצב העלאת הריבית.

 

הבנק הפדראלי העלה עד כה השנה את הריבית 3 פעמים, וההערכה היא כי יעלה אותה פעם נוספת בדצמבר. לפי הבנק, צפויות שלוש העלאות ריבית גם בשנה הבאה.

 

לקאשקארי אין זכות הצבעה השנה או בשנה הבאה בוועדת קובעי המדיניות של הבנק המרכזי, אך בשנה שעברה כשכן הצביע התנגד לכל שלוש העלאות הריבית, בטענה שאין סיבה לפעול כל עוד האינפלציה לא מהווה בעיה.

 

קאשקארי הפסיד ב-2014 בבחירות לתפקיד מושל קליפורניה. הוא היה בעל תפקיד בתכנית החילוץ של משרד האוצר במהלך המשבר הפיננסי. לאחר מכן הצטרף לפימקו כראש חטיבת המניות. עוד קודם לכן כיהן כסגן נשיא בגולדמן זאקס.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x