$
בורסת ת"א

תוצאות מאכזבות לסטארווד: ה-NOI ירד ברבעון השלישי ב-8.5%

חברת הנדל"ן המניב, שמחזיקה ב-7 קניונים בארה"ב, מציגה תוצאות עסקיות מאכזבות בכל הפרמטרים התפעוליים. ה-FFO של סטארווד צנח ב-51% ל-7.3 מיליון דולר ותזרים המזומנים מפעילות שוטפת התכווץ בכמעט 20%

יניב רחימי 21:4229.11.18

חברת הנדל"ן המניב סטארווד, שמחזיקה בשבעה קניונים בארצות הברית, מפרסמת תוצאות עסקיות מאכזבות לרבעון השלישי של 2018. מהדוחות הכספיים שסטארווד פרסמה הערב (ה') ניכרת מגמה שלילית בכל הפרמטרים התפעוליים של החברה.

 

 

 

ה-NOI של סטארווד ברבעון השלישי ירד ב-8.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-25.3 מילון דולר. הירידה ב-NOI של סטארווד נובעת משילוב של קיטון בהכנסות מדמי שכירות ושירותים נלווים בשל פינוי שוכרים ומחידוש חוזי שכירות קצרי טווח בדמי שכירות נמוכים יותר עבור שוכרים בעלי יחס דמי שכירות לפדיון גבוהים, ומעליה בהוצאות תפעול הנכסים בעיקר כתוצאה מהכנסה חד פעמית ברבעון המקביל אשתקד הודות להחזר מסי נדל"ן עירוניים.

 

 

ברי שטרנליכט מייסד סטארווד ברי שטרנליכט מייסד סטארווד צילום: בלומברג

 

 

ה-FFO של סטארווד (לפי גישת ההנהלה) צנח ב-51% והסתכם ברבעון השלישי של 2018 ב-7.3 מיליון דולר בלבד. הירידה החדה ב-FFO נובעת בעיקרה מירידה של 2.3 מיליון דולר ב-NOI ומעליה של 6.6 מיליון דולר בהוצאות מימון.

 

תזרים המזומנים של סטארווד מפעילות שוטפת התכווץ ברבעון השלישי של 2018 ב-19.5% והסתכם ב-23 מיליון דולר. הקיטון בתזרים ששימש לפעילות שוטפת נובע מעליה בהוצאות המימון כתוצאה מהשינויים בריבית ה-LIBOR.

 

חברת סטארווד, שגייסה במרץ השנה 910 מיליון שקל בהנפקה אג"ח בבורסה בתל אביב, נהנית מדירוג ברמה של A שניתן לה על ידי חברת דירוג האשראי S&P מעלות. נכון להיום אגרות החוב של החברה נסחרות בתשואה של 14.8% המעידה על חוסר האמון של המשקיעים בשוק ההון ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x