שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רבעון חזק למיטב דש: רווח נקי של 25 מיליון שקל

בית ההשקעות בניהול אילן רביב רשם ברבעון השלישי של 2018 עלייה של 15.7% ברווח הנקי, בנטרול גורם חד פעמי ברבעון המקביל; זאת בזכות תעודות הסל וקרנות הנאמנות - בפעילות הגמל נמשכת השחיקה בדמי הניהול שפוגעת ברווחיות

רחלי בינדמן 20:4028.11.18

בית ההשקעות מיטב דש סיכם היום (ד') את הרבעון השלישי של 2018 עם רווח נקי של 25 מיליון שקל, עלייה של 66.7% לעומת כ-15 מיליון שקל ברבעון הקודם וירידה של 26.5% לעומת 34 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הירידה מוסברת ברווח שנרשם כתוצאה משערוך מניות הבורסה לניירות ערך בתל אביב ברבעון המקביל. בנטרול גורם זה, ישנה עלייה של 15.7% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

בית ההשקעות בניהולו של אילן רביב רשם הכנסות של כ-231 מיליון שקל ברבעון השלישי, עלייה של 10.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועלייה של כ-4.5% לעומת הרבעון הקודם.

 

ה- EBITDA המנוטרלת ברבעון השלישי 2018 הסתכמה ב-65 מיליון שקל, עלייה של 16.1% לעומת הרבעון המקביל ועלייה של 6.6% לעומת הרבעון הקודם. 

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: עמית שעל

 

 

ההוצאות התפעוליות של החברה הסתכמו ברבעון השלישי 2018 בכ-175 מיליון שקל. מדובר בעלייה של 6.7% לעומת התקופה המקבילה ב-2017 ועלייה של 3.6% לעומת הרבעון הקודם.

 

חברת קרנות הנאמנות של מיטב דש היא הגדולה בתעשייה, עם נכסים מנוהלים בשווי של כ-32.3 מיליארד שקל בסוף הרבעון שלישי 2018. נכון למועד פרסום הדוחות היקף הנכסים המנוהלים של מיטב דש קרנות הנאמנות חצה את רף ה-33 מיליארד שקל והיא המגייסת הגדולה בתעשייה: מתחילת השנה גייסה חברת הקרנות למעלה מ-3.5 מיליארד שקל, מתוכם מעל 2 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות, בעוד תעשיית הקרנות בפדיונות.

 

ערב סיום יישום תיקון 28, פעילות תכלית תעודות סל רושמת הכנסות של כ-39 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2018, עלייה של 25.8% לעומת 31 מיליון שקל ברבעון הקודם. מיטב דש הודיעה על מיזוג מתוכנן של חברת תעודות הסל וחברת קרנות הנאמנות. החברה הממוזגת צפויה לנהל קרנות מכל הסוגים (מסורתיות, כספיות, מחקות וסל) בהיקף של כ-60 מיליארד שקל.

 

פעילות חבר הבורסה והברוקראז' המוסדי יצרה ברבעון השלישי של 2018 הכנסות של כ-25 מיליון שקל, ירידה של 3.8% לעומת הרבעון הקודם (עקב עונתיות) ועלייה של 31.6% לעומת 19 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - תודות לרכישת פעילות הברוקראז של בנק ירושלים.

 

פעילות הגמל של מיטב דש סובלת מהמשך שחיקה בדמי הניהול כשהרווח המגזרי מתחום הגמל והפנסיה הסתכם ב-8 מיליון שקל, ירידה של 33% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות מסר : "הכנסות החברה נמצאות בעלייה והרווחים בהתאמה. תחום ההשקעות האלטרנטיביות צובר תאוצה ומתחיל להשפיע על שורת ההכנסות והרווח. מיטב דש פאגאיה, קרן אשראי צרכני בארה"ב המיועדת ללקוחות כשירים, מנהלת כיום נכסים בסך של כ-270 מיליון שקל וצומחת באופן עקבי. בימים אלה אנו משיקים קרן נוספת עם חברת ליקווידיטי, העוסקת ברכישת הכנסות עתידיות מחברות טכנולוגיה עם הכנסות מתמשכות וצומחות. במסגרת פיתוח המוצרים יצאנו לאחרונה עם המוצר דיגיטלי 'מיטב דש מנג'ר', המאפשר ללקוחות להצטרף לניהול תיקים אישי מסכום של 25 אלף שקל. לשמחתי, לקוחות רבים הצטרפו כבר בשבועות הראשונים מאז ההשקה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x