$
בורסת ת"א

בדרך לפיצול יוניטרוניקס: פעילות החניונים האוטונומיים עברה לרווחיות

ההכנסות של חברת האוטומציה ברבעון השלישי עלו ב-9% ל-49 מיליון שקל, הרווח הנקי הסתכם ב-4.2 מיליון שקל לעומת הפסד של 600 אלף שקל בתקופה המקבילה; החברה בוחנת פיצול של עסקי החניונים המופעלים על ידי רובוטים לתוך חברה חדשה

חזי שטרנליכט 13:0627.11.18

פעילות החניונים האוטונומיים של חברת יוניטרוניקס שבשליטת קרן פימי (49.99%) ממשיכה לצמוח ועברה לרווחיות ברבעון השלישי שחלף. כך עולה מהדוחות שפירסמה הבוקר (ג') החברה. 

 

התחום המסורתי שבו פועלת יוניטרוניקס, ייצור בקרים - מוצרי אלקטרוניקה מבוססי מחשב המשמשים לשליטה על מכונות אוטומטיות בענפי תעשייה שונים - רשם קיטון בתרומתו לרווח התפעולי.

 

ההכנסות של חברת האוטומציה ברבעון השלישי של 2018 גדלו ב-8.9% ל- 49.3 מיליון שקל, לעומת הכנסות של כ-45.3 מיליון שקל ברבעון השלישי בשנה שעברה. הרווח התפעולי עלה ב-50% לכ-3.5 מיליון שקל לעומת כ-2.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

 

מגזר הפתרונות האוטומטיים של יוניטרוניקס תרם לשורת הרווח התפעולי 487 אלף שקל מול הפסד של 1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד והפסד של 6.58 מיליון שקל בשנה שעברה. הרווח הנקי הסתכם ב-4.2 מיליון שקל לעומת הפסד נקי של 600 אלף שקל בתקופה המקבילה ב-2017.

 

חניון אוטונומי של יוניטרוניקס חניון אוטונומי של יוניטרוניקס צילום: יחצ

 

 

קרן פימי ומנכ"ל ומייסד יוניטרוניקס, חיים שני, המחזיק ב-21.9% בחברה, בוחנים בתקופה האחרונה פיצול של פעילות החניונים שבונה החברה לתוך חברה חדשה שתיקרא יוטרון ותירשם למסחר בתל אביב. תחום החניונים האוטונומיים כולל בנייה של חניונים שקולטים את הרכבים ומניעים אותם אל החנייה באמצעות רובוטים.

 

מנכ"ל יוניטרוניקס חיים שני מנכ"ל יוניטרוניקס חיים שני צילום: יריב כץ

החברה מתמקדת בעיקר בשוק האמריקאי ומקבצי דיור, בנייני משרדים ומרכזים מסחריים. יוניטרוניקס ציינה כי במהלך הרבעון חתמה על חוזים להקמת שני חניונים אוטונומיים בהיקף מצטבר של כ-94 מיליון שקל.

 

מייסד ומנכ"ל יוניטרוניקס, חיים שני מסר כי "אם יתבצע הפיצול המוצע, הרי שפעילות הבקרים תפעל במסגרת חברה רווחית עם אפשרות לחלוקת דיבידנדים, ופעילות הפתרונות האוטומטיים - שתפוצל לחברה אחות - תהווה חברת צמיחה שתוכל בעתיד לגייס הון להאצת הפעילות, לביסוס מעמדה המוביל בארה"ב ולחתימת הסכמים לשיתופי פעולה אסטרטגיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x