$
בורסת ת"א

אל על משאירה את פיני גינזבורג מחוץ לדירקטוריון: "ביקש שלא לחדש את כהונתו"

החברה זימנה אסיפה לאישור כהונת חברי הדירקטוריון שלה וגינזבורג, המחזיק כ-8% ממניות החברה וחשוד בעבירות שימוש במידע פנים ותרמית בניירות ערך, נעדר ממנה

צלי גרינברג 13:0927.11.18
אל על זימנה אסיפת בעלי מניות לאישור כהונת חברי הדירקטוריון שלה ושם אחד בולט בהיעדרו – זה של פיני (פנחס) גינזבורג, בעל עניין בחברה, המחזיק 7.97% ממניותיה, ומוכר כאחד הדירקטורים הפעילים שלה, החשוד בעבירות שימוש במידע פנים ותרמית בניירות ערך.

 

לפי החשד, גינזבורג עשה שימוש במידע פנים ומכר 2% ממניות החברה לגופים מוסדיים תמורת כ-34 מיליון שקל ביודעו, כי החברה עתידה לדווח על תוצאות שליליות לדו"ח הרבעוני השני שלה לשנת 2017, ובכך מנע הפסדים של כ-7 מיליון שקל מירידת המניה לאחר פרסום הדו"ח.

 

 

תדמיתו של גינזבורג במסדרונות החברה היא ש"ידו בכל" וגורמים בחברה מדווחים כי הוא היה מאוד מעורב בחלק מניהולי המשא ומתן בין העובדים לבין ההנהלה. מאל על נמסר בתגובה להיעדרו מרשימת חברי הדירקטוריון שעלו לאישור אסיפת בעלי המניות הקרובה, כי "פנחס גינזבורג ביקש שלא לחדש באסיפה השנתית אשר זומנה את כהונתו כדירקטור בחברה".

 

גינזבורג מכר למוסדיים 10 מיליון מניות אל על בשווי של 33.6 מיליון שקל, בשלוש עסקאות מחוץ לבורסה ביולי 2017. חודש לאחר מכן, עם פרסום הדו"חות, צנחה המניה ב־18.6%. בכך, גינזבורג נמנע לכאורה מהפסד של כ־7 מיליון שקל. במקומו, חסכונות הציבור שהגופים המוסדיים מנהלים ספגו את הצניחה במניה.

  

לפי דו"חות הרבעון השני של אל על, הוצאות הדלק למטוסים היוו כ־20% מהמחזור. מחיר הדלק הסילוני לחברה, לפני פעולות הגידור שנועדו לקבע את מחיר הדלק, זינק בכ־14% באותו רבעון. פעולות הגידור הצליחו למנוע רק 6% מהעלייה במחיר, כך שהמחיר האפקטיבי עלה רק ב־8%.

 

פרשת אל על היא לא הראשונה ששמו נקשר בחשדות לביצוע עבירות כלכליות, לאחר שביולי השנה החליטה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום על חלקו בפרשת קרטל המסעות לפולין. גינזבורג הוא מבעלי סוכנות הנסיעות הלל טורס, המתמחה בנסיעות לפולין, ומואשם בעבירות הסדרים כובלים, קבלת דבר במרמה, ואיסור הלבנת הון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x