$
בורסת ת"א

אלקטרה צריכה פגעה לאחים זלקינד ברווחי אלקו, שנפלו ב-21%

אמ"צ תרמה לרווח הנקי של אלקו ברבעון השלישי 14 מיליון שקל בלבד - צניחה של 67% לעומת הרבעון המקביל; אלקו רשמה ירידה של 6.7% במחזור המכירות שהסתכם ב-2.2 מיליארד שקל, הרווח הנקי ברבעון עמד על 70 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 09:2127.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ירידה בהכנסותיה של אלקטרה מוצרי צריכה (אמ"צ) פגעה בהיקף ההכנסות של חברת ההחזקות אלקו, שבשליטת דניאל ומיכאל זלקינד (65.37%), בניו של גרשון זלקינד ז"ל. 

אלקו רשמה ברבעון השלישי מחזור מכירות של 2.2 מיליארד שקל, קיטון של 6.7% ביחס למחזור שרשמה ברבעון השלישי המקביל. בשורה התחתונה הסתכם הרווח הנקי של אלקו בכ-70 מיליון שקל, ירידה של 21.3% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

 

אלקטרה מוצרי צריכה, אחת משלוש ההחזקות המרכזיות של החברה, רשמה ירידה חדה בתרומתה לרווח הנקי של החברה. אמ"צ הוסיפה 14 מיליון שקל בלבד לשורה התחתונה של אלקו, לעומת תרומה של 42 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד  – צניחה של 66.7%.

 

מימין: מיכאל זלקינד ודניאל זלקינד מימין: מיכאל זלקינד ודניאל זלקינד צילום: Israel Hadari

        

 

מנגד, תוצאות אלקטרה שמרו על יציבות ותרמו רווח של 48 מיליון שקל, ואלקטרה נדל"ן הפועלת בהשקעות במקבצי דיור בארה"ב רשמה זינוק חד בתרומתה לרווח הנקי, שהסתכמה ב-13 מיליון שקל לעומת מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017.

 

מצבה המחמיר של אלקטרה מתבטא בצורה חריפה יותר בסיכום שלושת הרבעונים הראשונים של השנה. תרומתה לרווחי אלקו עמדה על 4 מיליון שקל בלבד, מול 177 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017. אלקו הציגה גם את הרווח הנקי המנוטרל שלה, בניכוי השפעות חד פעמיות, שהסתכם בכ-63 מיליון שקל מול 84 מיליון שקל בתקופה המקבילה, ירידה של 25% בתוך שנה.

 

אלקטרה צריכה פועלת בייבוא, ייצור ומכירה של מזגנים ומוצרי חשמל נוספים, ומחזיקה בפעילות הסלולר של גולן טלקום. אלקטרה צריכה גם מייבאת את מכשירי הטלפון הסיניים של וואווי (Huawei) שעימה היא נמצאת בסכסוך משפטי. החברה סבלה מירידה במכירת מזגנים בשנה החולפת, ככל הנראה על רקע קיץ נעים באופן יחסי ובמקביל גם ההכנסות מגולן טלקום ברבעון השלישי הציגו ירידה.

 

סמנכ"ל הפיתוח העסקי של אלקו, אבי ישראלי ציין עם פרסום התוצאות כי "במהלך התקופה זכתה אלקטרה במכרז להקמת מנהרות תשתיות וביצוע עבודות בפרויקט חיבורי נמל מפרץ חיפה בתמורה צפויה של כ-370 מיליון שקל". עוד מסר כי התוצאות הושפעו מההרעה בתוצאות אלקטרה מוצרי צריכה, "שנפגעה בעיקר מפעילותה בתחום המזגנים ומוצרי הצריכה החשמליים, ושהנהלתה החדשה שוקדת כיום על תוכנית ארגון מחדש שצפויה להשיב את החברה במהרה לפסי צמיחה ורווחיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x