$
ביטקוין

הראשונה בארה"ב: אוהיו אישרה תשלום מסים באמצעות ביטקוין

שר האוצר של המדינה: "בעיני הביטקוין הוא מטבע לגיטימי". המטבע הדיגיטלי איבד כ-40% בשבועיים האחרונים ונסחר מתחת ל-4,000 דולר

שירות כלכליסט 11:3726.11.18
אוהיו הפכה השבוע למדינה הראשונה בארה"ב שמאפשרת לחברות לשלם מסים בביטקוין. חברות המעוניינות להשתתף ביוזמה צריכות להתחבר לפורטל המיוחד שהקימה המדינה לצורך העניין: OhioCrypto.com, והן יכולות להחליט אילו מסים הן מעוניינות לשלם עם המטבע הווירטואלי, החל ממסים על סיגריות וטבק ועד למסי מכירות.

 

מאחורי היוזמה עומד ג'וש מנדל, שר האוצר של אוהיו, שמקווה שהיא תעזור לקדם את התוכנית של המדינה למצב עצמה מחדש כמרכז טכנולוגי. "בעיני הביטקוין הוא מטבע לגיטימי", אמר מנדל לוול סטריט ג'ורנל.

 

עם זאת, השקת התוכנית יצאה לדרך במקביל לירידות מתמשכות בשווי המטבע, שאיבד בשבועיים האחרונים קרוב ל-40% מהשווי שלו ונסחר אתמול ברמה של 3,900 דולר. לשם השוואה, בתחילת דצמבר 2017, המטבע נסחר במחיר של 20 אלף דולר.

אוהיו אוהיו צילום: mapcarta.com

 

 

אוהיו תעבוד ביחד עם הסטארט אפ BitPay, שינהל את התשלומים וימיר את הביטקוין לדולרים. בשלב זה ניתן לשלם רק ביטקוין, אך במדינה מקווים להוסיף מטבעות וירטואליים נוספים בהמשך.

 

מדינות נוספות בארה"ב, בהן אריזונה, אילינוי וג'ורג'יה שקלו לאפשר תשלום מסים בביטקוין, אך ההצעות הללו לא אושרו בבתי המחוקקים המקומיים. באוהיו, המהלך יצא לפועל גם מבלי לעבור דרך בית המחוקקים או המושל, וכל שנדרש היה הוראה ישירה ממנדל. עם זאת, הוא מאמין כי היוזמה תמשיך גם לאחר סיום הקדנציה שלו בינואר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x