$
מט"ח וסחורות

"כולם ייפגעו": בכירים בתעשיית האנרגיה חוששים מהתרסקות הנפט

אתמול נסגר הנפט במחיר של 50.42 דולר לחבית - ירידה של כ-23% מאז אוקטובר והרמה הנמוכה זה למעלה משנה. בכירים בתעשיית האנרגיה מעריכים שיצרניות נפט בצפון אמריקה יצמצמו את הוצאותיהן בשל החשש לעתידן והקושי לקבוע עם איזו רמת הוצאות יוכלו להתמודד ב-2019

שירות כלכליסט 15:1324.11.18

יצרניות הנפט בצפון אמריקה, שהגדילו את ההוצאות בניסיון לנצל את המחירים הגבוהים, קרוב לוודאי שיצמצמו מחדש את ההוצאות לנוכח ירידת המחירים האחרונה שמעוררת חשש לגבי עתידן ב-2019, כך לפי בכירים בתעשיית האנרגיה, כך לפי CNBC.

 

 

 

נפט מסוג קרוד סגר ביום שישי במחיר של 50.42 דולר לחבית, ירידה יומית של 7.7% וירידה של קרוב ל-23% מאז אוקטובר והרמה הנמוכה ביותר מזה למעלה משנה. ברקע - מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין והחשש מעודף מלאי בשוק. הזהב השחור סגר אמש שבוע שביעי רצוף של ירידות ואת היום הגרוע שלו מאז יולי 2015.

 

הירידה מגיעה בעוד מרבית החברות מתכננות את תקציב הקידוחים שלהן לשנה הבאה. "כולם ייפגעו", מזהיר קול פרדריק, ממייסדי פיק לנד סרוויסס, שמסייעת לחברות נפט לרכוש נכסים בשדות פצלי הנפט בטקסס.

קידוח נפט ימי קידוח נפט ימי צילום: שאטרסטוק

 

 

עם זאת, הוא ציין כי המחירים הנוכחיים עדיין גבוהים במידה ניכרת מרמות השפל שגרמו למאות חברות קטנות לפשוט רגל בתחילת 2016. "אני התפללתי שמחיר הנפט יגיע ל-50 דולר לחבית לפני שנתיים כשהמחיר עמד על 26 דולר לחבית", הוסיף פרדריק בראיון ל-CNBC.

 

אדם מאה, מנכ"ל חברת הייעוץ מקלגרי אויל אנד גז מציין, כי בשל המצב חברות רבות יתקשו לקבוע מה תהיה רמת ההוצאות שיוכלו להתמודד איתה בשנה הבאה. "התנודות במחירים היו חדות מספיק שחלק מהחברות כבר לא מייצרות תזרים מזומנים חופשי", הוסיף ריאן סיטון שחבר בוועדה המפקחת על תעשיית הנפט בטקסס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x