$
מט"ח וסחורות

הביטקוין ממשיך לצלול: איבד תוך שבוע 25% מערכו

המטבע הדיגיטלי איבד היום יותר מ-9% והגיע לשפל של 4,119 דולר - כעת נסחר המטבע בירידות מתונות יותר של כ-5%. מאז השיא שלו בספטמבר 2017 איבד שוק הקריפטו כ-700 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 23:4123.11.18

הביטקוין ממשיכו במסעו למטה - גם לאחר שבוע קשה במיוחד.

 

לפי מידע מאתר CoinDesk, המטבע הדיגיטלי ירד ביותר מ-9% לרמה של 4,119 דולר, ובכך השלים ירידה של יותר מ-25% בתוך שבעה ימים. בסך הכל, איבד הביטקוין 1,400 דולר בשבוע. כעת יורד הביטקוין בפחות מ-5% ונסחר תמורת 4,230 דולר.

 

 

 

מטבעות קריפטוגרפיים אחרים קיבלו גם הם מכות כואבות השבוע. אף אחד מ-28 המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים לפי שווי שוק לא נצבע בירוק היום: XRP, המטבע השני בגודלו לפי שווי שוק, נפל היום ב-6% ורשם הפסד של 10% בשבוע האחרון. את'ר איבד 7% תוך 24 שעות והפסיד כמעט 30% בשבוע האחרון.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: רויטרס

 

 

שווי השוק הכולל של המטבעות הקריפטוגרפיים נפל היום ל-138.6 מיליארד דולר, על פי אתר CoinMarketCap - רמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2017. מאז השיא שלו, שוק הקריפטו איבד כ-700 מיליארד דולר משוויו.

 

הצניחה הנוכחית בערכו של הביטקוין החלה בשבוע שעבר, כאשר הוא נפל אל מתחת ל-6,000 דולר והגיע לשפל חדש השנה. הירידה קטעה רצף מפתיע של כמה חודשים רגועים יחסית עבור הביטקוין, שחווה עד אז לאורך השנה מסחר תנודתי מאוד.

 

הירידה החדה בערכו של הביטקוין היא תמונת המראה של מצבו של המטבע הקריפטוגרפי בחג ההודיה הקודם, כאשר המטבע נכנס לרצף שהוביל לשיאים. מאז אותו חג, מחיר הביטקוין ירד ביותר מ-55%.

 

מחיר הביטקוין נמצא במגמת ירידה על רקע מחלוקות שגרמו לפיצול של מטבע הביטקוין קאש, שבעצמו התפצל מהביטקוין מאוגוסט 2017. בשל מחלוקת בין המפתחים והכורים של הביטקוין קאש לגבי הכיוון אליו הוא צריך להתקדם, התפצל המטבע הווירטואלי לביטקוין ABC וביטקוין SV.

 

המחלוקת מקשה גם על הפלטפורמות למסחר במטבע להחליט כיצד לנהוג. כך למשל, פלטפורמת OKEx מהונג קונג, שלדבריה מנהלת בכל יום עסקאות במטבעות וירטואליים בשווי מעל מיליארד דולר, שינתה את התנאים של חוזי נגזרים בשווי 135 מיליון דולר מבלי להודיע על כך מראש, מהלך שהותיר חלק מהסוחרים בהפסדים, והדגיש את הסיכונים הנלווים לשימוש בפלטפורמות לא מפוקחות למסחר במטבעות הוירטואלים. 

 

במקביל, פלטפורמת המסחר קראקן (Kraken) האמריקאית הזהירה את המשתמשים מהסיכונים הפוטנציאליים במסחר בביטקוין SV.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x