שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

עסקת הענק יוצאת לדרך: סין אישרה ליונייטד טכנולוג'יס לרכוש את רוקוול קולינס

לאחר ארה"ב ואירופה, גם הממשל הסיני אישר את עסקת הענק בגובה 23 מיליארד דולר, שנחשבת לגדולה בהיסטוריה של האיירוספייס. האישור ניתן לאחר עיכוב של חודשים ארוכים, על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין. בעקבות מתן האישור מניית רוקוול קולינס מזנקת ביותר מ-9%, מניית יונייטד טכנולוג'יס מתחזקת ב-2.9%

שירות כלכליסט 19:5523.11.18

יצרנית המנועים האמריקאית יונייטד טכנולוג'יס קיבלה אישור מהממשל הסיני לרכישת הענק של יצרנית החלקים למטוסים רוקוול קולינס. בעקבות מתן האישור, מניית רוקוול קולינס מזנקת בניו יורק ביותר מ-9%. מניית יונייטד טכנולוג'יס מתחזקת ב-2.9%.

 

בעלי המניות בשתי החברות חששו כי העסקה תיפול קורבן למלחמת הסחר בין ארצות הברית וסין, היות שהחלטתו של הממשל הסיני בעניין אישור המיזוג עוכבה מאז ספטמבר.

 

מנוע של יונייטד טכנולוג'יס בתערוכה בסין מנוע של יונייטד טכנולוג'יס בתערוכה בסין צילום: בלומברג

 

העסקה בשווי 23 מיליארד דולר קיבלה את אישור הגופים הממונים על הגבלים עסקיים בארה"ב ובאירופה מוקדם יותר השנה. הרכישה של יונייטד טכנולוג'יס היא הגדולה בהיסטוריה של תעשיית האירוספייס. יחד שתי החברות החזיקו הכנסות של 67 מיליארד דולר בשנה שעברה.

 

יונייטד טכנולוג'יס, יצרנית מנועי פראט&וויטני וחלקים אחרים למטוסים, היא ספקית משמעותית ליצרניות מטוסים גדולות, כמו בואינג ואיירבוס.

 

לאחר האישורים שניתנו על ידי הרגולטורים בארה"ב ואירופה, הממש הסיני דורש מיונייטד טכנולוג'יס ורוקוול קולינס ליישב סוגיות הנוגעות לנכסים שונים בסין ודרישות הנוגעות לאספקת רכיבי מטוסים מסוימים בשוק הסיני.

 

הגוף האחראי על תחרות באירופה דרש מיונייטד טכנולוג'יס, כתנאי לאישור העסקה, למכור פעילויות שונות, ובכלל זה את הפעילויות לייצור אמצעי שליטה לטייסים, הגנה מקרח ומערכות חמתן.

 

על מנת לזכות לאישור הרגולטור בארה"ב, יונייטד טכנולוג'יס הסכימה למכור שתי פעילויות של רוקוול קולינס: אחת שמייצרת מערכות להפשרת קרח על מטוסים ואחרת שמוכרת מערכות המאפשרות למטוסים לשמור על גובה.

 

במסגרת העסקה, שעליה הכריזו החברות בספטמבר 2017, בעלי המניות ברוקוול קולינס יקבלו 140 דולר למניה בעסקה הכוללת מזומן ומניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x