$
בורסת ת"א

אינטו מאפשרת לבטח את סכום ההשקעה בגיוס

אינטו מנפיקה יחידות השתתפות בסכום של 100 מיליון שקל - לפי התשקיף, השותפות תציע למשקיעים הגנה ביטוחים על כספים, באמצעות חלק מהתשואה שתתקבל על ההשקעה בנכסים

גולן חזני 14:2321.11.18

חברת אינטו (iintoo) תאפשר למשקיעים לבטח את ההשקעה ביחידות ההשתתפות שלה מפני הפסדים. אינטו, בניהול ערן רוט ודב קוטלר, הודיעה אתמול (ג') כי חתמה על פוליסת ביטוח אסטרטגית עם חברת הביטוח האמריקאית אוורסט להפעלת מנגנון לביטוח של ההשקעה מפני הפסדים. 

ההודעה נמסרה במסגרת תשקיף של שותפות בבעלות אינטו (פינטו אפיק 1), שתנפיק יחידות השתתפות בהיקף של כ-100 מיליון שקל (כ-27 מיליון דולר). לפי ההודעה, המשקיעים יקבלו המשקיעים הגנה ביטוחית על כספם במנגנון שאינטו הגישה עבורו בקשה לרישום פטנט. את אינטו יצגו בהנפקה עורכי הדין שיראל גוטמן-עמירה, אמיר גודארד ואביתר שדה ממשרד עוה"ד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

 

השותפות מתחייבת להשקיע בפרוייקטים מניבים בארה"ב לתקופה שלא תעלה על 36 חודשים, וצופה תשואה שנתית ממוצעת של לפחות 15% ברוטו לשנה, בכל השקעה שבה תשקיע הקרן. התשואה היא לפני מס, דמי הצלחה והוצאות עיסקה.

 

אינטו שהוקמה ב 2015 גייסה עד כה כ- 550 מיליון שקל (כ- 150 מיליון דולר) וביצעה כ-50 השקעות שונות בנכסים ששוויים הכולל מסתכם בכ-3 מיליארד שקל (כ-826 מיליון דולר). מהתשקיף עולה שהחברה ביצעה עד היום 9 אקזיטים מוצלחים ששיקפו למשקיעה תשואה של 16.96% לשנה בממוצע על ההשקעה, כאשר תקופת ההחזקה הממוצע בנכס עד למימושו עמדה על 17 חודשים. אינטו מחזיקה גם ב-25 נכסים מניבים שדמי השכירות שהם משקפים תשואה של 7.8% על ההשקעה. הרף המינימלי להשקעה בגיוס עומד על 25 אלף דולר.

 

בתשקיף נמסר עוד כי בשלב ראשון תחלק החברה למשקיעים את הרווחים הנוצרים ממימוש של כל השקעה, עד לשיעור תשואה של 7% נטו בשנה לפני מס. התשואה העודפת מעבר לתשואה זו תיצבר בתוך חשבון נאמנות ותשמש כשכבת הגנה ראשונה מפני הפסדים של שאר ההשקעות במסגרת הפוליסה.

 

אם הכספים בחשבון הנאמנות לא יספיקו על מנת לכסות את ההפסדים, תופעל פוליסת הביטוח שנרכשה מאוורסט. בסיום המימוש של כל השקעות במסגרת הפוליסה, במקרה שתיוותר יתרה בחשבון הנאמנות – היא תחולק למשקיעים לאחר תשלום דמי ההצלחה לאינטו.

 

השותפות תגבה דמי ניהול בשיעור של 2% בשנה בתוספת מע"מ לתקופה של שלוש שנים מראש (כ- 7%). גובה הוצאות התשקיף והפרמיה הביטוחית היא כ-6%. לרוב, הוצאות תשקיף נעות סביב 2% ולכן ניתן להעריך שהפרמיה עבור הביטוח, עומדת על כ- 1.5% לשנה, כ- 4.5% לשלוש שנים.

 

צילום: שאטרסטוק

 

התשקיף של אינטו הוא הראשון של הקרן במתכונת החדשה שסוכמה עם רשות ני"ע ע"י קרן ארנו קפיטל באמצעות עו"ד אילנית לנדסמן יוגב ממשרד הרצוג פוקס נאמן. המתכונת מאפשרת השקעה של גורמים פרטיים ולא רק מוסדיים בקרן נדל"ן מסוגן של הגשמה ואינטו, ללא הגדרה מראש של נכסים, אלא עיסקאות עתידיות בהתאם למדיניות הקרן ושיקול הדעת של מנהליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x