$
בורסת ת"א

עלייה של 13% בהכנסות: מקבצי הדיור דוחפים את אלקטרה נדל"ן

החברה מסכמת את החודשים ינואר-ספטמבר עם NOI מנכסים זהים של 152 מיליון שקל - ה-NOI הכללי קפץ ב-83% ל-330 מיליון שקל; אלטרה נדל"ן מחזיקה ב-66 מקבצים הכוללים 22 אלף יחידות דיור

חזי שטרנליכט 13:4921.11.18

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מסכמת רבעון עם עלייה מרשימה בהכנסות - החברה מאיצה את הפעילות שלה בתחום מקבצי הדיור למשפחות בארה"ב והתוצאות משתקפות בדוח המסכם שפרסמה היום (ד').  

אלקטרה נדל"ן סוגרת את הרבעון השלישי עם הכנסות של 55.1 מיליון שקל מול 11.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה מיוחסת בעיקר לזינוק בהכנסות מדמי ניהול ועמלות רכישה, לסכום של 34.2 מיליון שקל ,לעומת 1.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה (בזכות תחילת הפעילות של הקרן הראשונה להשקעות במקבצי דיור).

 

ה-NOI מתחילת השנה זינק ב-83% ל-89.4 מיליון דולר (כ-330 מיליון שקל), ה-NOI מנכסים זהים עלה ב-13% והסתכם ב-41.4 מיליון דולר (כ-152 מיליון שקל).

 

אלקטרה נדל"ן מתמקדת בשנים האחרונות ברכישת מקבצי דיור מסוג "מולטי-פאמילי" בארה"ב. זוהי אסטרטגיה חדשה לחברה בתחום שהפך בשנים האחרונות ללהיט נדל"ני. מוקדם יותר השבוע הודיעה חברת BVI שגייסה בישראל אג"ח תחת השם סאות'רן פרופרטיס, על כניסה לשותפות עם בנק ענק מאוסטרליה לפעילות בתחום מקבצי הדיור.

 

מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק מסר כי החברה ממשיכה "לפעול למימוש יתרת הנכסים ההיסטוריים שלנו, ובהמשך לכך השלמנו במהלך הרבעון מכירה מהותית של נכס בקליבלנד, ארה"ב. החברה מחזיקה כיום, יחד עם שותפים, ב-66 מקבצי דיור בארה"ב, הכוללים כ-22 אלף יחידות דיור". לדברי רושינק "תחום מקבצי דיור מסוג מולטי-פאמילי, ממשיך להיות אחד החמים ביותר בשוק הנדל"ן בארה"ב ואנו ממשיכים בפיתוח פעילות זו שמניבה לנו רווחיות גבוהה ושטמון בה פוטנציאל השבחה משמעותי".

 

 

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן צילום: אורן קהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x